אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

גב' זיו רעי-קורן

תפקיד
מלווה רוחנית מוסמכת
מומחיות
בוגרת קורס ההכשרה של תוכנית 'ברוח', במרכז הרפואי שערי-צדק בירושלים
השכלה
B.A במדעי החיים ותעודת הוראה
תחומי התמחות
הליווי הרוחני מחזק את משאבי הרוח של האדם, תוך התייחסות למערכת אמונותיו, ערכיו ותפיסת עולמו, ומאפשר לאדם הנמצא במצבי מצוקה ומשבר, סבל או אובדן להכיר ולפתח את המשאבים הרוחניים הפנימיים שלו. בעת התמודדות עם משבר כמו מחלה קשה, לעיתים עולה בקרב האדם החולה או בני משפחתו תחושה, שעולמם התערער והם מתמודדים עם שאלות כגון - איך אפשר להמשיך מכאן? מהו המקום הזר הזה אליו הגעתי? האם אני "מזהה" את עצמי במראה? מה "הטעם" אם איבדתי חלקים רבים משגרת יומי וזהותי? איזו משמעות יש לכל זה? איך ארגיש מובן ונתמך על ידי סביבתי הקרובה? שאלות העוסקות במשמעות ותקווה בתקופה הקשה הזו. במפגש של ליווי רוחני אני פוגשת את האדם עם סקרנות, ענוה, כבוד, ויראה, פוגשת אותו במקום בו הוא נמצא עכשיו, יחד אתו אנו מחפשים את מקורות הכוח והתקוות, מחפשים את תחושת המשמעות והתכלית לרגע הזה ולבאים אחריו. החיים השתנו, אבל הם החיים היחידים שיש.
לכל אדם משאבי הרוח המתאימים וזמינים לו - יש המוצאים אותם בנוף או בטבע, יש הפונים למוסיקה או לאומנות, יש המוצאים בקריאת טקסטים שונים מן המקורות או מודרניים, יש המוצאים את הכוח באמונה זו או אחרת וישנם מרחבים נוספים. חווית החיבור לרוח לרוב היא מקום שלו יותר.
אני נפגשת עם האדם המטופל או עם בני משפחתו ומציעה להם – אוזן קשבת ולב פתוח, ליווי בשיחה, ברגע של הצטרפות אל שקט, מגע עם משהו מעבר למחלה או למצוקה הנוכחית. לעיתים המפגש הוא שיחה, לעיתים הרפיה, שהיה במרחב הדמיון, מדיטציה, תפילה משותפת (סדורה או אישית), לימוד של טקסט, עדות לסיפור חיים ולתרומתו לעולם ועוד.
עבור לתוכן העמוד