אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טיפול נמרץ ילדים

היחידה לטיפול נמרץ ילדים נותנת מענה רפואי וסיעודי לילדים מגיל מספר ימים ועד גיל 18 שנים, הסובלים מפציעות חמורות עקב תאונות, ממחלות מסכנות חיים ובילדים לאחר ניתוחים מורכבים, טראומה, מחלות נשימתיות קשות, ניתוחים נוירוכירורגיים, כוויות ועוד. הטיפול כולל ניטור והשגחה רצופה של המטופל, תוך מתן טיפול מקצועי, חדשני ומדויק ברמה הגבוהה ביותר למטופל ומשפחתו.


היחידה פועלת למתן שירותים מקצועיים במגוון דרכי התערבות שונות בתחומי האבחון, הטיפול, האיתור והמניעה, תוך שמירה על איכות ובטיחות הטיפול. ביחידה צוות רב-מקצועי בעל ניסיון נרחב, כולל בתחום המחקר ובתחומי טיפול חדשניים בעולם הרפואה.


צוות היחידה משמש כצוות הדרכה ותרגול בנושאי החייאה לאגף הילדים בבית החולים. היחידה משמשת שדה קליני להדרכה בקורסים על בסיסיים בילדים וכן לסטודנטים בסיעוד. היחידה הוכרה ע"י המועצה המדעית כמרכז להדרכת החייאת ילדים, כפועל יוצא מכך, נערכים מידי שנה קורסי החייאה לצוות ביה"ח וכן לצוותים רפואיים וסיעודיים מחוצה לו. היחידה מוכרת להתמחות על בטיפול נמרץ ילדים ומתקיימים דיונים קליניים ונלמדים נושאים חדשים ע"י המתמחים.


מידע לילדים המאושפזים ומשפחתם
צוות היחידה לטיפול נמרץ ילדים נמצא עבורכם בכל עת, למתן מידע על כל הליך רפואי העונה לצרכי הילדים, תוך הקשבה, מתן כבוד, הדרכה, שיתוף פעולה וקבלת החלטות משותפת.
היחידה דוגלת בנוכחות הורים ליד מיטת הילד בכל שלב במהלך הטיפול.
היחידה משתפת מומחים מהארץ ומהעולם בטיפול הנדרש בילדים בעת הצורך.


קבלת מידע על מצב הילד

• מידע ראשוני ניתן על ידי הרופא והצוות הסיעודי המקבל את הילד

• ביקור רופאים מתקיים מידי יום בשעה 8:15 בבוקר במהלכו דנים הצוות הרפואי והצוות הסיעודי במצב ילדכם ביממה האחרונה, ובונים תוכנית טיפול מתאימה ליממה הבאה. אתם מוזמנים להיות נוכחים במהלך הביקור ובסיומו תוכלו לקבל מידע  אודות ילדכם.

אנו רואים חשיבות רבה בשיתוף פעולה מלא עמכם, ועל כן ניידע אתכם בכל שינוי במצב.

• ניתן לקבל עדכון אודות מצבו של הילד בכל שעה באמצעות האחות המטפלת והרופא התורן.


חשוב להדגיש: לא ניתן לקבל מידע רפואי דרך טלפון.

 

קבלת ילד ליחידה

עם קבלת ילדכם ליחידה לטיפול נמרץ ילדים הוא ייבדק על-ידי רופא ואחות ויחובר למוניטור. במידת הצורך יקבל נוזלים, טיפול תרופתי ועוד.

נשמח לעמוד לרשותכם ולענות על כל שאלה או ברור לגבי ייעוד הציוד. בתום הקבלה הראשונית נשמח שתשהו עם ילדכם. בזמן זה הרופא והאח/ות המטפל/ת ישוחחו עמכם אודות מצב הילד ויסבירו את תוכנית הטיפול בו.


נהלים וכללי בטיחות

חובה לשטוף ידיים בכל כניסה ויציאה מהיחידה

אין להשתמש בטלפונים ניידים בסביבת המטופל.

• קיימת אפשרות לאחסן אוכל במקרר היחידה. תקופת האחסון היא עד 72 שעות.

• הורים רשאים לשהות לצד ילדכם 24 שעות ביממה. אנו ממליצים לחלק את זמני השהייה ליד ילדכם כך שתוכלו להמשיך לנהל אורח חיים שגרתי במהלך האשפוז.


שחרור המטופל

• ההחלטה לשחרר את ילדכם היא של מנהל היחידה או של רופא בכיר. בדרך כלל השחרור נעשה לאחר שמצב ילדכם משתפר ומתייצב ואין עוד צורך במעקב רציף וניטור קפדני.

• לרוב, לאחר השחרור מהיחידה, עוברים הילדים למחלקת ילדים או לכירורגית ילדים הנמצאות באותו הבניין ומהן משתחררים הביתה. ההודעה על העברת ילדכם תימסר במהלך ביקור רופאים.

• טרם זמן השחרור, נשמח אם תמלאו משוב 'שביעות רצון' אנונימי.

במהלך שהותכם ביחידה יינתן מידע כגון:

 

 

 
טיפול נמרץ ילדים
 

סדר פעולות במצב חירום

 
 
טיפול נמרץ ילדים
חזון היחידה לטיפול נמרץ ילדים  
טיפול נמרץ ילדים
 
 
 
        
 
 
 

 

 

 

 

 

זימון תורים

שעות קבלה וימי פעילות

הורים רשאים לשהות ליד מיטת המטופל במהלך כל שעות היממה.
סבים וסבתות רשאים לבקר בשעות 12:00-13:00 בצהריים ובשעות 18:00-19:00 בערב, בהתאם לנהלי היחידה ובתיאום מראש עם הצוות המטפל.

יצירת קשר

טלפון: 04-9107567
פקס: 04-9107098
בניין ילדים קומה שנייה (במעליות ימינה).

צוות המחלקה

עבור לתוכן העמוד