אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המרכז לניתוחי פה פנים ולסתות, רפואת הפה והשיניים

במרכז לניתוחי פה פנים ולסתות, רפואת הפה והשיניים מבצעים מגוון רחב של טיפולים דנטליים וניתוחים כירורגים בשיטות העדכניות ביותר בחלל הפה, הלסתות והפנים, בילדים ובמבוגרים.


התחומים בהם עוסק המרכז לניתוחי פה פנים ולסתות, רפואת הפה והשיניים:
• טראומה של ראש צוואר: המחלקה מטפלת בכל הפצועים המופנים למרכז הרפואי לגליל אשר נחבלו באזור הפנים ובלסתות כתוצאה מתאונות דרכים, פציעות מלחמתיות ואלימות בינאישית.


• כירורגיה אונקולוגית: אבחון, בירור, טיפול כירורגי וטיפול רב-תחומי בגידולים ממאירים של חלל הפה, הפנים והלסתות. במסגרת המרפאה מתכנסת אחת לשבוע ועדה בין-מחלקתית מיוחדת לגידולי ראש צוואר, הכוללת בנוסף לרופאי המחלקה גם רופאי אף אוזן גרון, ואונקולוגים ואחרים לפי הצורך.


• טיפולים במחלות ריריות הפה: אבחון וטיפול במחלות של ריריות הפה, נגעים וגידולים שפירים של חלל הפה והלסתות ובלוטות הרוק המופיעים בנפרד או כחלק ממחלה סיסטמית או כתופעת לוואי של טיפולים תרופתיים או קרינה.


• שימוש בשתלים המותאמים ומיוצרים אישית עבור המטופל (PSI – patient specific implant) לשחזור לסתות ועצמות הפנים בעקבות טראומה, כריתות אונקולוגיות ובטיפול במומי פנים וגולגולת.


• מרפאה אורתוכירורגית, מומי פנים וגולגולת: אבחון, בירור וביצוע ניתוחים אורתוגנטיים לטיפול בהפרעות גדילה של הלסתות בילדים ומבוגרים, כולל מתיחת עצמות (Distraction osteogenesis) וטיפול בדום נשימה.


• מרפאה לבלוטות רוק: אבחון, בירור וטיפול רפואי, זעיר־פולשני וכירורגי במחלות ובגידולים של בלוטות הרוק במבוגרים ובילדים.


• מרפאה למפרקי לסת (TMJ): בירור, אבחון וטיפול רפואי, זעיר־פולשני וכירורגי מניתוחים ארטרוסקופיים ועד לשחזור מפרק.


• אבחון וטיפול במחלות חלל הפה והלסתות כולל אוסטיאומייליטיס, נמק עצם בעקבות טיפול קרינתי (Osteoradionecrosis), נמק עצם בעקבות טיפול תרופתי(MRONJ) ומחלות ופתולוגיות נוספות של עצמות הפנים והלסתות.


• טיפול רפואי וכירורגי מקיף במצבים זיהומיים של חלל הפה, הראש והצוואר.


• טיפול כירורגי אמבולטורי תחת טשטוש עמוק או בהרדמה כללית, במטופלים הסובלים מחרדה דנטלית ובמצבים רפואיים מיוחדים.


• כירורגיה טרום־שיקומית כהכנה לטיפול בהשתלות דנטליות: עיבוי והגבהת רכס עצם הלסת באמצעות שתלי עצם ממקור עצמי וזר, עיבוי של רצפת הסינוס המקסילרי (הרמת סינוס), מתיחת רכס עצם, הזזות עצב ושתלים דנטליים.


• כירורגיה דנטו-אלואולרית: עקירות שיניים (רגילות וכירורגיות), כריתת חוד השורש, חשיפת שיניים כלואות, הכנת חלל הפה לשיקום פרוטתי, ביצוע שתלים דנטאליים, כריתת ציסטות וביצוע ביופסיות לצורך אבחנה של גידולים ותהליכים פתולוגיים שונים בחלל הפה ובעצמות הפנים.


• כירורגיה משחזרת: שחזורים כירורגיים של עצמות הפנים במקרים של כריתה כירורגית עקב גידולים שפירים  או ממאירים או במקרים של אבדן רקמה קשה או רכה עקב חבלה, שחזור רכסי שיניים אטרופיים  (שעברו ספיגה) ע"י השתלות עצם או תחליפי עצם סינתטיים לצורך שיקום הפה.


• מרפאה לחולים בסיכון גבוה: ביצוע כל טיפולי השיניים המשמרים, הכירורגים והפרוטתים למתרפאים עם חרדה דנטלית, מחלות סיסטמיות, הפרעות במנגנוני הקרישה וכו'.

 

 

לרווחת המטופלים קיימת מחלקת אשפוז בקומה השלישית בבניין הכירורגי.

במסגרת מרפאות חוץ אנו מעניקים שירות בתחומים ברפואת השיניים. כמו כן, ישנם 2 חדרי ניתוח מאובזרים במיטב ציוד ההרדמה והטיפולים הדנטליים.

המכון עובד בשיתוף פעולה צמוד עם רופאי המשפחה ועם רופאי השיניים בקהילה על מנת לספק את השירות הטוב ביותר. הטיפול במקרים מורכבים הינו בשיתוף פעולה מלא בין הצוותים השונים לרווחת המטופלים ושירות לקהילה.

 

בנוסף, המכון מסוגל לתת פתרונות חדשניים למגוון רחב של בעיות .אנו עובדים תוך שיתוף פעולה עם מחלקות אחרות בבית החולים (אאג, פלסטיקה, נוירוכירורגיה וכו') דבר שמאפשר לנו אבחון וטיפול במקרים מורכבים.

 

במסגרת המכון פועלת מעבדת תלת ממד מהמובילות בארץ באמצעותה מספקים אבחון, תכנון וטיפול אשר נמצא בחזית הטכנולוגית העולמית. כמו כן, פועלת מעבדה למחקר בסיסי בתחום הנדסת רקמות העוסקת בשימוש תאי גזע ופקטורי גדילה לשחזורי עצמות.

המכון רכש ציוד רב למרפאות חוץ ולחדרי הניתוח, מהמתקדם ביותר בתחומו. הצטיידנו במיקרוסקופים , לייזר, אנדוסקופים (מכשור אופטי) המאפשרים אבחון וטיפול בדיוק רב.

היכולת שלנו מתבססת על הצוות הרפואי והסיעודי בעל הכישורים והמומחיות אשר מנחים אותו בניהול הטיפול בחולה. רופאי המכון והאחיות נשלחים להשתלמויות בארץ ובעולם, ותהליך עדכון הידע הוא תהליך מתמשך. הצוות שלנו כולל רופאים, אחיות, שינניות, סייעות ומרדימים המאפשר לנו לתת את מירב השירותים באיכות המקובלת בעולם.

הרמה האקדמית מתבטאת בפרסומים של עבודות מדעיות בכתבי עת מקצועיים.
המרכז לניתוחי פה פנים ולסתות רפואת הפה והשיניים הוכר כ"יחידת הוראה" על ידי הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן ומוכר להתמחות מלאה בכירורגיית פה ולסתות ע"י משרד הבריאות.

 

למרכז לניתוחי פה פנים ולסתות, רפואת הפה והשיניים 8 מרפאות אשר  כולן מאוישות על ידי רופאים מומחים בתחום מומחיותם: כירורגיה פה ולסת, כירורגיה פולשנית זעירה, רפואת הפה, רפואת שיניים לילדים – פדודונטיה, ישור שיניים – אורתודונטיה, אנדודונטיה – טיפולי שורש, פריודונטיה – מחלות חניכיים ושיקום הפה.

 

 

בקרו אותנו באתר האינטרנט, בפייסבוק ובאינסטגרם של המכון לכירורגיה פה ולסתות, רפואת הפה והשיניים

 
פה ולסת אתר
 
פה ולסת פייסבוק
 
פה ולסת אינסטגרם 

 

זימון תורים

שעות קבלה וימי פעילות

ימים א'-ה' בין השעות 08:30 – 13:00

יצירת קשר

טלפון: 04-9107076
פקס: 04-9107687
וואטסאפ: 04-9107076

צוות המחלקה

עבור לתוכן העמוד