אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אגף כירורגי

אגף כירורגי

 

ההחלטה על ניתוח אינה פשוטה עבור המטופל ונדרש ליווי וקשב לאורך כל הדרך.

 

במחלקות הכירורגיות במרכז הרפואי לגליל מתבצעים כל סוגי הניתוחים פרט לניתוחי השתלות וניתוחי מעקפים של הלב , על ידי מנתחים מהמובילים בישראל.

 

מסע המטופל מתחיל במרפאות החוץ הכירורגיות של בית החולים,  בהם נקבעת ההחלטה על הניתוח , דרך מרפאת טרום-ניתוח בה מתבצעת הערכה מקדימה על ידי מרדים ואז הניתוח עצמו והאשפוז לאחריו במחלקה הכירורגית.

 

את כל התהליך מלווה צוות המחלקות הכירורגיות השונות; צוות מקצועי, קשוב ואכפתי הרואה את מסע המטופל כרצף אחד מהערכתו הטרום ניתוחית ועד להחלמה והמעקב במרפאות החוץ לאחר הניתוח.

 

אנחנו כאן בשבילך!

 

זימון תורים

הרופאים שלנו

יחידות ושירותים רפואיים

מחלקת כירורגיה א' הינה חלק מהאגף הכירורגי הפועל במרכז הרפואי ובתחומה היחידה לכירורגיית כלי דם ויחידת הטראומה.השירות הניתן הוא על בסיס דחוף או אלקטיבי.
המחלקה נותנת בנוסף מענה לכל מגוון סוגי הכירורגיה הדחופה והטראומה. המחלקה עובדת בשיתוף פעולה מקצועי ואקדמי עם המחלקה לכירורגיה כללית בבי"ח Henri Mondor בצרפת בניהול פרופ דניאל אזוליי.
במחלקה האורטופדית מבוצעים כל הניתוחים המוכרים באורתופדיה המודרנית. חלק ניכר מפעילות המחלקה מוקדש לטיפול בפציעות קרביות, וכן בנפגעי תאונות עבודה ותאונות דרכים, ומבוצעים ניתוחים רבים של קיבוע שברים מרוסקים של עצמות הגפיים, ניתוחים לתיקון גידים או רצועות קרועות וטיפול בפציעות ידיים ורגליים מורכבות.
יחידת עמוד השדרה מטפלת בכל בעיות עמוד השדרה הצווארי, הגבי והמתני, כגון פריצת דיסק, הצרויות תעלת השדרה, עקמת (סקוליוזיס) ועיותים אחרים, שברים ופציעות שונות, ניתוחים אונקולוגים של עמוד השדרה ועוד. במסגרת היחידה מוצעים גם טיפולים זעיר -פולשניים והזרקות לעמוד השדרה כתחליף לניתוח פתוח.
במחלקת אורולוגיה אנו עוסקים בכל הקשור לבירור, אבחון וטיפול, בעיקר כירורגי, של מחלות ומומים מולדים של דרכי השתן אצל ילדים, גברים ונשים וכן אלו של מערכת אברי המין הזכריים. דרכי השתן כוללים את הכליות, השופכנים, שלפוחית השתן והשופכה. אברי המין הזכריים כוללים את הערמונית, האשכים ואיבר המין.
עוסקת באבחון, טיפול ושיקום מחלות א.א.ג. וגידולי ראש צוואר, בשיטות העדכניות ביותר ועם ציוד חדיש וחלקו ייחודי בארץ. בזמן זה נבנית מרפאת אף אוזן וגרון רב תחומית חדישה ומהמתקדמות בארץ בבניין מרפאות החוץ העוסקת גם באבחון וטיפול בפעולות כירורגיות מזעריות בילדים ומבוגרים
העבודה במחלקה מתבצעת בשיטות מודרניות המבוססות על שיטות קליניות מתקדמות עם יחס אנושי תומך בטיפול בחולים. המחלקה עוסקת בכל מגוון הטיפולים השייכים לתחום הכירורגיה הפלסטית.
המחלקה נותנת מענה כולל לכל הבעיות הנוירוכירורגיות כגון גידולים שפירים או ממאירים של הראש או עמוד השדרה, מומים של כלי דם, חבלות ראש, מחלות ניווניות של עמוד השדרה ועוד.
המחלקה מונה 12 רופאי עיניים בכירים העוסקים בתחומים השונים של רפואת עיניים ומהווה גם מרכז ארצי להשתלות קרנית המחלקה פעילה מאוד גם בתחום המחקרי והאקדמי ומהווה שדה קליני עבור סטודנטים לרפואה.
מחלקת הרדמה וחדרי ניתוח היא חלק אורגני מהמרכז הרפואי לגליל מאז היווסדו. בכל שנה מתבצעים במרכז הרפואי כ-16.000 ניתוחים, כמחציתם ניתוחים דחופים. כ– 1400 ניתוחים מתבצעים במסגרת אשפוז יום.
היחידה לפה ולסת נפתחה בתחילת 2015 ומנוהלת על ידי פרופ' סאמר סרוג'י וממוקמת בקומה ה-3 במבנה הכירורגי. היחידה משלבת גם הפעלת מרפאה אמבולטורית במסגרת מרפאות חוץ .
עבור לתוכן העמוד