אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קרדיולוגיה

המערך הקרדיולוגי עבר למשכנו החדש ב 2017. מבנה מודרני, מאובזר במיטב הטכלנולוגיות לניטור וטיפול במצבים מורכבים. המערך מורכב ממספר יחידות מקצועיות ואקדמיות, שתכליתן לאבחן ולטפל בחולים עם מחלות לב כרוניות ואקוטיות. בנוסף לכך רופאי המערך עוסקים גם בהדרכה שוטפת של מתמחים, צוותים רפואיים וסטודנטים מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן. מידי שנה מתאשפזים במערך הקרדיולוגי למעלה מ 2,500 חולים, מהם כ 700 חולים עם אוטם שריר הלב, ומגוון רחב של מצבים מורכבים כמו אי ספיקת לב והפרעות קצב לב.   


המחלקה מטפלת בכל מחלות הלב אשר מצריכות אשפוז, אך לא במסגרת טיפול נמרץ לב. חולים טיפוסים אשר שוהים במחלקה הם כאלה שעברו אוטם שריר הלב לפני ימים אחדים או מטופלים לפני או אחרי צנתור או לפני ואחרי השתלת קוצב לב או צריבה של הפרעות קצב לב. גם במחלקה קרדיולוגית קיים ניטור לפעימות הלב, אך בגירסה אל-חוטית כדי לשפר ניידות המטופל.


ביחידה לטיפול נמרץ לב מאושפזים חולים הזקוקים להשגחה מקסימלית וטיפול אינטנסיבי. ביחידה יש רופאים מומחים ובכירים וצוות סיעודי מקצועי, מיומן ומסור. המקום מצויד בניטור אק"ג מתוחכם שמאפשר לעקוב אחרי כל פעימת לב של המטופלים. מטופלים ביחידה חולים עם התקפי לב (אוטם שריר הלב), כמו גם חולים עם הפרעות קצב קשות ואי ספיקת לב. 


יחידת הצנתורים צמודה לטיפול נמרץ לב, מבצעת את כל סוגי הצנתורים ברמה גבוהה ביותר, ומצוידת במיטב הטכנולוגיות החדישות ביותר.

 

היחידה לאלקטרופיזיולוגיה עוסקת באיבחון וטיפול בהפרעות קצב הלב, כולל הפרעות שגורמות לדופק איטי או מהיר, או לדופק שאינו סדיר. המעבדה לאלקטרופיזיולוגיה היא מהמתקדמות בארץ, ובה ציוד וידע המאפשרים מיפוי וצריבה של הפרעות קצב מורכבות ומסכנות חיים.

 

במכון הלב קיימת מרפאה למעקב ואבחון של חולים אמבולטוריים וחיילי צה"ל. מידי שנה מבקרים במכון למעלה מ 3,000 חולים ומבוצעות למעלה מ 1,000 בדיקות מאמץ ו 4,500 בדיקות אקו לב, ובכלל זה אקו דרך הוושט ואקו לב תלת-מימדי. כמו כן המכון מבצע בדיקות אקו לב במאמץ על גבי מיטה ייחדוית המיועדת לכך. 

 

היחידה למחקרים קליניים עם שלוש מתאמות מחקר במשרה מלאה, משתתפת במספר רב של מחקרים בינלאומיים רב-מרכזיים במגוון רחב של מחלות לב, ומצטיינת בגיוס מספר רב של משתתפים למחקרים אלו ובאיכות טיפול מעולה.

 

למחלקה לקרדיולוגיה מסונפת המעבדה לחקר הלב, הממוקמת במכון המחקר של המרכז הרפואי. במעבדה לחקר הלב בניהולו של ד"ר אופיר ארטרכט, PhD,  אנו חוקרים את מבנה ותפקוד הלב בבריאות ובחולי. המחקר באופיו תרגומי, קרי הדגמה של מחלות לב במעבדה. מטרת המחקר היא הבנת תהליכי המחלה וגילוי טיפולים יעילים יותר למצבים אלו. המחקר נפרש על טווח רחב ככל האפשר מהרמה המולקולרית, דרך התא השלם, הרקמה ולבסוף הלב החי. בעת הזו אנו מתמקדים בחקר שלושה תחומים עיקריים: הראשונה, טיפולים כנגד תהליכי הצטלקות שלאחר התקף לב, השנייה, היעילות של אולטרה-סאונד טיפולי, השלישית, הערכת יעילות טיפולים חדשים להורדת לחץ הדם.


במעבדה משתלמים סטודנטים לרפואה במסגרת עבודות הגמר מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן, רופאים במסגרת עבודת מדעי היסוד, וסטודנטים לתארים מתקדמים (M.Sc ו PhD) ממגוון מוסדות. המעבדה מקיימת שיתופי פעולה עם מעבדות בפקולטה לרפואה, במרכז ידע לגליל (מיג"ל), קרית שמונה, הטכניון בחיפה, ואוניברסיטת תל אביב.

 

זימון תורים

שעות קבלה וימי פעילות

יצירת קשר

טלפון: 04-9107214
פקס: 04-9107279
קומה 1 (מעל לחדר המיון).

צוות המחלקה

עבור לתוכן העמוד