‏‏ מרפאת צוואר הרחם והעריה המרכז הרפואי לגלל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
  חדשנות וטכנולוגיה במרכז הרפואי לגליל
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  מרפאת צוואר הרחם והעריה המרכז הרפואי לגלל

  מרפאה ייחודית זו ממוקמת בבניין מרפאות החוץ במרכז הרפואי. המרפאה מספקת שירותים לאוכלוסיית רופאי הנשים בקהילה וכן ייעוצים למחלקות האישפוזיות השונות בנושא מחלות דרכי המין התחתונות.
    
  המרפאה מציעה שירותים ב 4 נושאים:

  • זיהומים חוזרים בדרכי המין התחתונות אשר לא הגיבו לטיפול שנתן במסגרת הקהילה. במרפאה מתבצע אבחון מדויק של מחולל המחלה והתאמת טיפול ספציפי.
  • מחלות העריה. המרפאה מאבחנת ומטפלת במגוון רב של מחלות בעריה כולל: הרפס גניטלי, יבלות בפות, גרד כרוני בעריה, ציסטות, נגעים ומחלות טרום סרטניות. במרפאה מתבצע אבחון הנגעים על ידי לקיחת דגימות (ביופסיה ), התאמת טיפול תרופתי או טיפול כירורגי בהרדמה מקומית כמו אידוי בלייזר או כריתה. כמוכן המרפאה מבצעת מעקב לאחר הטיפול תוך עדכון שוטף של הרופא בקהילה. תחום ייחודי למרפאה המהווה מרכז להפניית נשים מכל רחבי הארץ הינו אבחון וטיפול בכאבים בזמן קיום יחסים (VESTIBULITIS). המרפאה צברה ניסיון רב ובעל שם בתחום.
  • ברור תלונות הקשורות לצוואר הרחם כמו דימום לאחר קיום יחסי מין, דימומים בלתי סדירים וברור משטחי צוואר (PAP) פתולוגיים. האבחון כולל לקיחת דגימות (ביופסיה) מצוואר הרחם והתאמת הטיפול לפי סוג הנגע בין אם בטיפול של הרס הנגע על ידי לייזר, הקפאה או צריבה ובין אם בטיפול כירורגי על ידי כריתה בעזרת לולאה חשמלית (LLETZ). כל הטיפולים נעשים במסגרת אמבולטורית בהרדמה מקומית ללא צורך באשפוז. לאחר הטיפול במצבים הטרום סרטניים מתבצע מעקב על ידי זימון חוזר למרפאה תוך שתוף הרופא המטפל בתוכנית המעקב.
  • המרפאה מהווה מרכז להערכה טרום ניתוחית למועמדות להיסטרוסקופיה. במסגרת זו נערך ברור ההפנייה, יעוץ בין- תחומי עם רופאים נוספים וקביעת התור לניתוח.

  תחום פעילות נוסף במרפאה הוא התחום האקדמי. רופאי המרפאה עוסקים בהדרכת סטודנטים לרפואה  וסטודנטים בביה"ס לסיעוד, הדרכת מתמחים ברפואת נשים ומיילדות.

  במרפאה מתבצעים מחקרים קליניים במחלות דרכי המין התחתונות. תוצאות המחקרים מוצגות בכינוסים רפואיים בארץ ובעולם.

  עבור לתוכן העמוד