אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מעון שקמה

מעון "שקמה" הוקם ב-2003 סמוך למכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי לגליל. המעון מוכר על פי חוק מעונות יום שיקומיים, המקנה זכאות לשעות חינוך וטיפולים פרא-רפואיים לפעוטות המוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

24 הילדים מרקע רב תרבותי, יהודים, מוסלמים, נוצרים, ודרוזים, נהנים מסדר יום של גן תוך שילוב של טיפולים פרא-רפואיים. צוות המעון מורכב ממטפלות בעלות ניסיון, דוברי עברית ודוברי ערבית, על מנת לאפשר לכל ילד טיפול, חינוך, ואהבה בשפת אמו. המעון פתוח שישה ימים בשבוע מ- 7:30 עד 15:30 , וביום שישי עד 12:00.

מטרתנו, צוות המעון, היא לסייע לכל ילד לממש את הפוטנציאל האישי שלו לפתח מיומנויות וכישורי חיים. ההורים הינם שותפים מלאים, ויחד עם הגננת המתמחה בחינוך המיוחד לגיל הרך, בונים תוכנית חינוכית לילדם.

צוות הפרא-רפואי מעניק טיפולים פרטניים בפיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, דיבור ותקשורת, ומדריך את צוות המטפלות ואת ההורים. כמו כן פסיכולוגית ועובדת סוציאלית מלוות את המשפחות.

מעון "שקמה
" מצויד היטב בציוד המותאם לילדים עם צרכים מיוחדים. בנוסף לשלוש כיתות מרווחות, ישנם חדרי טיפול פרא-רפואי, חדר מחשב להנאת הילדים, וחדר סנוזלן לגרייה רב חושית. בחצר ישנם מתקנים המותאמים לצורכי הילדים.

הפניה למעון "שקמה" נעשית באמצעות ועדת החלטה במשרד הרווחה בחדרה. מידע על הילד נשלח לוועדה על ידי עובד הסוציאלי של הקהילה לאחר אבחון של התפתחות הילד והכרה של ביטוח לאומי בזכאותו לקצבת נכות.

למידע נוסף, פרטים, או ביקור במעון ניתן לתאם עם:

מנהלת המעון ו
עובדת סוציאלית של המעון  גב' טאנוס קיקי.

 בטלפון 04-9107216  050-7645080
או  04-910-7121
דוא"ל:   [email protected]

עבור לתוכן העמוד