אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

טכנולוגיה חדשנית לניטור הדופק העוברי בחדרי לידה במרכז הרפואי לגליל

ד"ר דוניה חסן, רופאה בכירה בחדרי לידה במרכז הרפואי לגליל, מספרת על טכנולוגיה חדשנית בחדרי לידה

 

בתהליך הלידה קיימת חשיבות רבה לניטור מיטבי ורציף של הדופק העוברי. עד כה, בכדי לנטר את הדופק העוברי, היה מקובל שהיולדת תשכב במיטה, כשהיא מחוברת למוניטור באמצעות חוטים, דבר העלול להגביל את חופש התנועה שלה וכתוצאה מכך לפגוע בחוויית הלידה. לאחרונה, בחדר לידה במרכז הרפואי לגליל נרכשו מספר מוניטורים אלחוטיים חדשניים המורכבים משלושה מתמרים המאפשרים מדידה וניטור הדופק העוברי ודופק היולדת, כמו גם רישום הצירים באמצעות טכנולוגיה חדשנית אלחוטית.

 

מוניטור בחדרי לידה1


טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת ליולדת חופש תנועה במהלך הלידה תוך כדי ניטור דופק היולדת, דופק העובר והפעילות הרחמית, דבר התורם לחוויית הלידה וגמישות בתכנון הלידה בהתאם לדרישות היולדת, תוך שמירה והקפדה על ניטור רציף ומיטבי של הדופק העוברי. ניתן להשתמש בטכנולוגיה מתקדמת זו לניטור עוברים הן בהריון תאומים והן בהריון שלישייה.

כמו כן, מוניטור חדשני זה הינו חסין למים, עובדה שמאפשרת לנשים החוות לידה טבעית ליהנות מנוחות מרבית ומכניסה למים תוך רישום וניטור הדופק העוברי, הפעילות הרחמית והדופק האימהי. דבר זה המאפשר לצוות המטפל להשגיח על תקינות הניטור בכל עת מבלי לפגוע בחופש התנועה של היולדת ובחוויית הלידה הטבעית.

מוניטור בחדרי לידה2


לדברי מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ' לבנשטיין, צוות חדר לידה במרכז הרפואי לגליל, עושה את המיטב על מנת לשפר את חווית הלידה ולאפשר ליולדת ליהנות מחופש התנועה והנוחות המרבית במהלך תהליך הלידה.
בעבר יולדות נזקקו לשכב שעות רבות במיטה ללא יכולת לקום בשל הצורך בניטור עוברי ממושך. באמצעות הטמעה של טכנולוגיה חדשנית, אנו דואגים לשפר את תהליך הניטור וחווית הלידה, שכן אחרי הכל מדובר ברגע מאושר של האישה ובני הזוגה.

 

מוניטור בחדרי לידה3


 

עבור לתוכן העמוד