אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יום האחיות במרכז הרפואי לגליל

מאז פרוץ המלחמה, באוקטובר שעבר, רבים מהאחים והאחיות של המרכז הרפואי לגליל, עובדים במתחמים תת-קרקעיים, בתנאים מאתגרים ומורכבים במיוחד.
במקביל לעבודתם, חלקם עברו שינויים אישיים מורכבים, כמו פינוי מהבית, עקב המצב, ומעבר למגורים זמניים, גיוס בצו 8 וכן מתח ועול פיזי ורגשי, בשל שירות צבאי (סדיר/מילואים) של בני משפחה.
למרות המציאות הקשה, נמשכת העבודה השגרתית והלא פשוטה ביומיום, עם מוטיבציה רבה, מסירות ואהבה למקצוע. אנשי ונשות הסיעוד, האחים והאחיות, נותנים את ליבם ונשמתם למטופלים ולמשפחותיהם.
"המסירות והמקצועיות שלכם, בולטות במיוחד בשבעת החודשים האחרונים. אתם המשאב האנושי הגדול ביותר במערכת הבריאות, הלב החי והפועם שלנו", אמר מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, באירוע שפתח את שבוע האח והאחות הבינלאומי, שהתקיים החודש, בסימן אומץ וגבורה.
"צמד המילים: אומץ וגבורה, מעיד על אופיו של המקצוע, על המטפל החומל והעומד ללא חת אל מול האתגרים הרבים, לא מפסיק להוכיח את יכולותיו ומהווה מודל ודוגמה לרבים אחרים", הוסיפה האחות הראשית, דליה טדגי.
ברגע מרגש במיוחד במהלך אירועי יום האחות, אמרה לחבריה ולחברותיה, סמדר אוקמפו, מפקחת אגף ילדים, שבנה, עוז, נפגע באורח קשה במלחמה: "אל לנו לשכוח את מהות המקצוע והסיבה שבחרנו בו. חובתנו לחמול, להיות אנושיים ולהעניק תקווה למטופלים ולמשפחות".
גם האחות האחראית דבי כהן, שבנה החייל, אור יוסף, נפגע באורח קשה מטיל נ"ט, שיתפה ברגשותיה.
עוד אירוע בולט במסגרת אירועי שבוע האחות, נרשם כאשר האחות הראשית של צה"ל, סא"ל דמי זוקין, הגיעה לנהריה, כדי להרצות בפני האחים והאחיות של המרכז הרפואי לגליל והתייחסה לתרומה האדירה של נשות ואנשי המקצוע במלחמה.
גאים בכם מאוד, אחים ואחיות יקרים, על עבודת הקודש שאתם עושים בכל ימות השנהעבור לתוכן העמוד