אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

"שגריר" המרכז הרפואי בהודו

מנהל היחידה למיקרוכירורגיה במרכז הרפואי לגליל חזר מכנס בינלאומי בהודו

ד"ר אמין אבו ג'בל, מנהל היחידה למיקרוכירורגיה במרכז הרפואי לגליל, ורופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית וכוויות, השתתף בכנס בינלאומי בנושא שיחזורים מיקרוכירורגיים, שהתקיים בניו דלהי, בירת הודו, ביוזמת "איגוד המדינות האסיאתיות והפסיפיק (האוקיינוס השקט) לשיחזורים מיקרוכירורגיים".

מיקרוכירורגיה הוא תחום העוסק בהעברת רקמות עם חיבור כלי דם ועצבים (תחת מיקרוסקופ), ממקום מסוים בגוף למקום המרוחק ממנו. מדובר ברקמות עליהן ניתן לוותר, כדי לשחזר או לשמר איבר חשוב הנמצא בסכנה. ביחידה למיקרוכירורגיה שבמרכז הרפואי לגליל בוצעו עד כה עשרות רבות של ניתוחים, מרביתם עוסקים בשיחזורי ראש-צוואר, שיחזורי שד ושיחזור גפיים תחתונות.

ד"ר אבו ג'בל, המכהן כיו"ר האיגוד הישראלי למיקרוכירורגיה, ואשר היה הנציג הישראלי היחיד בכנס, הרצה על ניתוחים חדשניים בנושא שיחזורי ראש-צוואר מיקרוכירורגיים. בהרצאתו נתן דוגמאות לניתוחים מסוג זה שבוצעו בישראל, ובהם גם במרכז הרפואי לגליל. כמו כן הוביל מושב, אשר עסק בשיחזורי שד, בהשתתפות מומחים.

בכנס הבינלאומי, שנמשך שלושה ימים, השתתפו כ-1,500 מומחים ממדינות ברחבי העולם, ובהן: אנגליה, ספרד, איטליה, צרפת, סין, דרום קוריאה, אינדונזיה, ארה"ב, מכסיקו, ברזיל, איחוד האמירויות ואוסטרליה.

ד"ר אבו ג'בל: "חשתי גאווה רבה לייצג את מדינת ישראל בכלל והמרכז הרפואי לגליל בפרט, בכנס כה חשוב ויוקרתי. ישראל נחשבת למובילה בעולם בתחום שיחזורים מיקרוכירורגיים, ובמיוחד המרכז הרפואי שלנו, וניתן היה לחוש זאת גם בכנס עצמו, בו התקבלתי בחום ובכבוד ע"י המארחים ההודים".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, ומנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית וכוויות, ד"ר לאוניד קוגן, בירכו את ד"ר אבו ג'בל על תרומתו העשירה לכנס.


עבור לתוכן העמוד