מזה מספר חודשים הולך ונבנה במרץ האגף החדש לבריאות האישה בבית החולים. במסגרת המהלך כבר הועברו מחלקת היולדות ומחלקת התינוקות למבנה אחר, נוח ומרווח מהקודם. במקביל, החלו במחלקת התינוקות במבצע לעידוד הנקה וחיזוק הקשר בין האם לילוד, מהלך שצובר תאוצה כעת גם מעבר לים

ראש עיריית ניו-יורק מייקל בלומברג החליט להירתם למאבק חדש בעירו - עידוד הנשים היולדות בבתי החולים בניו-יורק לעבור יעוץ והדרכה על הנקה תוך חיזוק הקשר בין האם לילוד. היוזמה מעבר לים אינה מקורית - מבצע עידוד הנקה מתקיים כבר במחלקת היולדות בבית החולים לגליל המערבי בנהריה. המבצע התאפשר עם מעבר המחלקה למשכן המרווח יותר שיכול להכיל עד 50 ילודים בו זמנית ובמקביל, ניתן לקלוט בו 10 ילודים נוספים בחדר סמוך.

ד"ר ורד פליישר שפר, מנהלת מחלקת תינוקות ופגים בבית החולים: "במחלקת התינוקות ישנם תנאים אידיאלים לילודים הכוללים את מיטב המכשור לו נזקק הצוות מרגע קליטת הילוד ועד השלב בו הוא ואימו משתחררים לביתם. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים, כי ישנה אהדה בקרב ציבור האימהות להניק את ילדם. כדי לחזק את הקשר בין האם לילוד, אנו מקיימים סדנאות קבוצתיות ואישיות יומיומיות להנקה וכן, מעניקים הדרכה על שאיבת חלב, החלפת חיתולים והדרכה בכל הנוגע למקלחות לילוד תוך ליווי האם בכל שלבי אשפוזה במחלקת היולדות".

מסיבה זו, צוות התינוקייה מעודד שהיית ילודים ליד האמהות במרבית שעות היממה. הצוות מקפיד במהלך כל שעות היום להסתובב בין החדרים על מנת לייעץ ולסייע לאימהות בכל הצרכים. ד"ר שפר: "בשעות הלילה התינוקות נמצאים במחלקת התינוקות, אך אם ישנה אם המבקשת להניק בלילה, הצוות מביא את הילוד אל מיטתה ומשיב את הילוד חזרה בתום ההנקה. אנו מברכים על התודעה שצובר הנושא כעת גם במישור הבינלאומי, בדמות הכרזתו מלפני ימים ספורים של ראש עיריית ניו-יורק על חשיבות ההנקה של הילודים הרכים הנולדים בבתי החולים בעירו".

צלם: רוני אלברט.