‏‏ רופאי ביה"ח בנהריה איתרו סוללה בגופה של ילדה בת 3 וחצי
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רופאי ביה"ח בנהריה איתרו סוללה בגופה של ילדה בת 3 וחצי

רופאי ביה

רופאי מחלקת הילדים בבית החולים לגליל המערבי בנהריה, נתקלים במהלך כל ימות השנה במקרים רבים של ילדים המגיעים לחדר המיון לאחר שבלעו גוף זר וחשים ברע, אבל הפעם, הם הופתעו למצוא סוללה בגופה של ילדה שהוכנסה ככל הנראה במהלך משחק אל הנרתיק וגרמה לזיהום.

אימה של הילדה תושבת הגליל המערבי, הבחינה בהפרשות חוזרות ונשנות של בתה ולאחר שהחלה לסבול מחום כאבי בטן ותולעים פנתה לטיפול רפואי במרפאה במקום מגוריה. "הרופא אמר שכנראה מדובר בוירוס וזה יעבור תוך כמה ימים", סיפרה האם. אך כעבור יומיים החליטה לפנות לחדר המיון בבית החולים לגליל המערבי בנהריה. "לא הבנתי מה קרה לילדה שלי, היא לא סיפרה דבר ולא היה לנו מושג מה קרה", הוסיפה האם.

בבית החולים החלה הילדה לעבור סדרת בדיקות מקיפות. ד"ר לאה אבן מנהלת מחלקת הילדים: "בדקתי את הילדה, ההפרשות מהאזור הוגינלי נראו כצואה מבחינת הצבע והריח והיה חשד להיווצרות נקב בין המעי לוגינה על רקע של טראומה. בשיתוף פעולה בין גניקולוגים וכירורגים של בית החולים, בוצעה הסתכלות ישירה בחדר ניתוח בה התברר, שמדובר בזיהום שהביא להפרשות ולשאר תופעות הלוואי ונבע מסוללה שככל הנראה, הכניסה הילדה לגופה בזמן משחק ולא סיפרה על כך להוריה".

ד"ר אבן ציינה, כי על ההורים ככלל לגלות עירנות ובכל מקרה בו משתנה התנהגות ילדם או מתחילות להתרחש תופעות חריגות כמו חום גובה שנמשך מספר ימים, שלשולים, הקאות וכאבי בטן, יש לפנות לייעוץ רפואי בהקדם מאחר וישנם מקרים בהם הילדים נחשפים לגופים זרים שהחדרתם לגוף, עלולה לגרום לזיהום חמור בוודאי כאשר מדובר בילדים צעירים.

"אני לא יודעת מאיפה הגיעה הסוללה אליה וכמה זמן היא היתה בגופה, אני מודה לצוות בבית החולים בנהריה על הבירור הרפואי המהיר שמנע נזק בלתי הפיך לבת שלי. חשוב לנו ההורים לשים לב ולא להוריד את העיניים במיוחד כשהילדים הם קטנים ואינם מבינים לפעמים את המשמעות של חפצים אותם הם מוצאים", סיכמה האם.


צילום: רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד