‏‏ מנהל ביה"ח נהריה וראש הממשלה שוחחו במהלך טקס הנחת אבן הפינה לפקולטה לרפואה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מנהל ביה"ח נהריה וראש הממשלה שוחחו במהלך טקס הנחת אבן הפינה לפקולטה לרפואה

מנהל ביה

בטקס חגיגי שהתקיים ביום חמישי שעבר בצפת בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשנה לרה"מ והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, שר החינוך גדעון סער, סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן וסגן השר לפיתוח הנגב והגליל איוב קרא, הונחה אבן הפינה למבני הפקולטה לרפואה בגליל, שהחלה לפעול בשנה שעברה ומרבית הסטודנטים הלומדים בה (כ-60 אחוזים) משתלבים במסגרת הלימודים הקליניים שלהם במחלקות בית החולים לגליל המערבי בנהריה.

במהלך האירוע התקיימה שיחה קצרה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למנהל בית החולים נהריה ד"ר מסעד ברהום. ראש הממשלה זכר את פגישתו הקודמת עם ד"ר ברהום, כאשר זה בא לנחמו על מות אביו והוסיף, כי ברהום רופא שתמיד הוא (נתניהו) שמח לראות שוב, כל עוד הם לא נפגשים בבתי חולים כרופא וחולה. ראש הממשלה שמע על חלקו החשוב של בית החולים בפעילות הפקולטה, שמתבטאת הן בשילוב הסטודנטים והן, במערך הסגל האקדמי הבכיר של הפקולטה, המורכב מבכירי הרופאים בבית החולים נהריה. בנוסף השתתף ד"ר ברהום בפאנל מצומצם מאוד של שרים ומכובדים שהתכנסו טרם האירוע לשיחה עם ראש הממשלה.

ד"ר מסעד ברהום: "אין ספק כי החלטתה של ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו וסגן שר הבריאות הרב ליצמן להקים את הפקולטה לרפואה בגליל, יהוו קרש הצלה לרפואה בפריפריה. הפקולטה השיבה ארצה סטודנטים שלמדו באירופה והתרחקו מישראל בכלל ומהגליל בפרט. יש לנו עתיד מזהיר בקרב הצעירים הללו ואני מקווה שהעובדה כי הם משתלבים כיום במחלקות בית החולים, יגרמו להם לקבל החלטה לבנות בגליל את חייהם ולעבוד אצלנו, דבר שיסייע לנו לשפר עוד את השירות אותו אנו נותנים ל-570 אלף תושבי הגליל המערבי".

עבור לתוכן העמוד