‏‏ אוניברסיטת בואנוס איירס העניקה תעודת פרופ' לשם כבוד לפרופ' יעקב בורנשטיין מנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים בנהריה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אוניברסיטת בואנוס איירס העניקה תעודת פרופ' לשם כבוד לפרופ' יעקב בורנשטיין מנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים בנהריה

אוניברסיטת בואנוס איירס העניקה תעודת פרופ' לשם כבוד לפרופ' יעקב בורנשטיין מנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים בנהריה (הגדל)

אוניברסיטת בואנוס איירס העניקה תעודת פרופ' לשם כבוד לפרופ' יעקב בורנשטיין
במעמד בכירים בתחום הרפואה מהעולם שנאספו בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בואנוס איירס

מנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים לגליל המערבי בנהריה פרופ' יעקב בורנשטיין, זכה לקבל מינוי יוקרתי של פרופסור לשם כבוד- Honorary Professorship. את התואר העניקו דיקן הפקולטה, פרופ' אלפרד בוזי, ביחד עם מנהל בית החולים לנשים של האוניברסיטה, פרופ' סרג׳יו פרובנצנו ונשיא החברה הבינלאומית למחלות צוואר הרחם, פרופ' סילביו טאטי.

האוניברסיטה בבירת ארגנטינה נוסדה בשנת 1821 ולומדים בה 30,000 סטודנטים. בנימוקי סנאט האוניברסיטה נכתב בין השאר, "פרופ' בורנשטיין זכה לתואר המכובד בשל התרומה הרבה שלו לקידום רפואת נשים, הישגיו הרבים, איכות הפרסומים המדעים הבינלאומיים הרבים שלו ובשל יכולתו לנהל פורומים מקצועיים בינלאומיים". בטקס עצמו ציין דיקן הפקולטה, כי פרופ׳ בורנשטיין הביא לאחרונה לשינוי הגישה לאבחון נגעים בדרכי המין במסגרת שני תפקידים בינלאומיים שלו: נשיא החברה הבינלאומית למחלות העריה, ויו"ר ועדת המינוח הבינלאומית לקולפוסקופיה. חידושיו אף הוכנסו לספרי הלימוד של רופאים וסטודנטים בכל העולם. הטקס היווה את שיאו של מעמד חלוקת הדיפלומות לרופאים שסיימו את השתלמותם באוניברסיטה.
 
פרופ' בורנשטיין הודה בטקס לחברי הסנאט: "התואר שניתן לי על ידי אוניברסיטת בואנוס איירס מסמל את ההכרה הבינלאומית בהישגיי ועל כן הוא חשוב לי במיוחד". בנוסף הודה על הזמנתו להיות אורח הכבוד של כנס היסוד של החברה הדרום-אמריקנית למחלות דרכי המין התחתונות, נושא בו הוא פועל רבות גם בתפקידו כמנהל האגף לבריאות האישה בבית החולים בנהריה.

ד"ר מסעד ברהום, מנהל בית החולים לגליל המערבי בנהריה: "מדובר בכבוד גדול למערכת הבריאות בישראל בכלל ולבית החולים שלנו בפרט. שוחחתי עם פרופ' בורנשטיין לאחר שהתקבלה הבשורה ומבחינתנו, זו הוכחה כי האגף לבריאות האישה הכולל רופאים, אחיות וצוות עזר מקצועי ומיומן, מעניק טיפול איכותי לציבור הנשים בגליל ומהווה מודל לחיקוי. בימים אלה נמצא בעיצומו פרויקט בניית האגף החדש שצפוי לשפר את תנאי השהייה לרווחת המטופלות והצוות הרפואי".

עבור לתוכן העמוד