‏‏ רופאי בית חולים הצילו ילד כבן 12 לאחר שהותקף על ידי כלב פיטבול, צעיר שבא לעזרתו נפגע גם הוא.
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רופאי בית חולים הצילו ילד כבן 12 לאחר שהותקף על ידי כלב פיטבול, צעיר שבא לעזרתו נפגע גם הוא.

רופאי בית חולים הצילו ילד כבן 12 לאחר שהותקף על ידי כלב פיטבול, צעיר שבא לעזרתו נפגע גם הוא. (הגדל)

אמש תקף כלב משוטט מסוג פיטבול ילד בן 12 סמוך לביתו. למזלו של הילד במקום עבר נער בן 18 אשר חש לעזור וננשך בעצמו. שני הצעירים פונו במצב קשה לבית החולים לגליל המערבי בנהריה

אתמול בערב חזר הנער מוחמד תיתי לביתו שבכפר בענה בצפון. לדבריו בדרך עבר ליד חורשה כאשר הבחין בכלב מסוג פיטבול. הכלב התקרב אל הנער והחל סובב אותו. "אני זוכר שהוא רחרח מסביבי ואז החל לתקוף אותי" סיפר הנער שמאושפז בבית החולים בנהריה עם פציעות קשות בכל חלקי גופו. "בתחילה לא הבנתי מה קורה ואז ניסיתי להשתחרר ממלתעותיו ללא הצלחה". למזלו של מוחמד, באותו המקום עבר איברהים בן ה-18 וראה את המקרה. "אני וחבריי נסענו ברכבנו כאשר פתאום ראיתי כלב גדול מתנפל על הילד. ידעתי מיד שאני חייב לעזור או שהילד ימות. מיד עצרנו את הרכב וניסיתי להבריח את הכלב." במהלך ניסיונותיו להציל את מוחמד משיניו של הכלב נפגע גם איברהים בידיו וברגליו ופונה למיון בית החולים כאשר מצבו מוגדר קשה.

היום משחזרת אימו של מוחמד, סימה את רגעי האימה "אני לא יודעת מה היה קורה אם איברהים לא היה עוזר לבני ומגרש את הכלב. אני חושבת שהכלב יכול היה  להרוג אותו. אני חושבת שאיברהים גיבור ואני מודה לו על עזרתו"

פרופסור גרשון וולפין מנהל מחלקת אורתופדיה בבית החולים סיפר:"אתמול הגיעו שני הצעירים לאחר שננשכו בגפיהם על ידי כלב מסוג פיטבול. לילד נגרם נזק רב בעצם האמה וברקמות השריר והעור. הוא נכנס לניתוח שם ייצבנו את מצבו אך הוא יזדקק לטיפול אנטיביוטי ולטיפולים נוספים בעתיד. הצעיר אושפז גם הוא במצב קשה עם פגיעה בברכיו כאשר שיני הכלב עברו דרך מפרק הברך וגרמו לדימום ניכר וסכנת זיהום. הוא יעבור ניתוח לשיקום הברך והיד והזדקק לטיפולים נוספים בהמשך. 

היום נפגשו לראשונה מוחמד ואיברהים בחדרו של מוחמד במחלקת כירורגיית ילדים. "אני חב את חיי לאיברהים" מסר מוחמד "אני מודה לו שבא לעזור לי ואני מקווה שיבריא מהר"

לאחר מספר מקרים בהם נשכו כלבים מסוכנים עוברי אורח תמימים נכנסו בשנים האחרונות תקנות מחמירות בכל הקשור בפיקוח, יבוא ואחזקה של כלבם מסוכנים. "הציבור מתבקש לגלות עירנות ולא להתקרב לכלבים משוטטים." נמסר מבית החולים.

ד"ר מסעד ברהום מנהל בית חולים נהריה : "במזל המקרה הזה נגמר בפציעה בלבד ולא בפיקוח נפש. יש לזכור שנשיכות של בעלי חיים במיוחד כאלה שאינם מאולפים יכול להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור ולכן אני מבקש לנקוט בכל אמצעי הזהירות בפגישה עם חיה משוחררת. אני מאחל לשני הצעירים החלמה מהירה ושלמה"

עבור לתוכן העמוד