‏‏ המרכזן שהציל אותי
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המרכזן שהציל אותי

המרכזן שהציל אותי

עירנותו של מרכזן המרכז הרפואי לגליל, יחד עם שיתוף פעולה מצד משרד קבלת החולים שבחדר המיון, סייעו במתן טיפול מהיר לקשישה בת 80, ואולי אף בהצלת חייה.

הכל החל כאשר בתחילת חג סוכות התקשרה רינה חן, בת 80, המתגוררת בעכו, למרכזיית המרכז הרפואי, וסיפרה למרכזן משה בן דוד, כי היא לא חשה בטוב ואינה מצליחה להשיג את ילדיה.

האישה, שנשמעה מבולבלת ולחוצה מאוד, התקשתה להסביר את עצמה או לספר מהי כתובתה המדויקת, תוך שהדגישה בפני המרכזן, כי היא מרגישה כאבי בטן עזים וקוצר נשימה חמור.

בן דוד, שנהג כלפיה בסובלנות רבה, החזיק את הקשישה זמן רב בטלפון, כאשר במקביל פנה למשרד קבלת החולים שבחדר המיון, במטרה שיסייעו לו באיתור בני המשפחה.
הפקידה לילך דהן, שענתה לטלפון, העבירה את הפרטים לשושנה עסיס, פקידה נוספת במשרד, שהצליחה תוך פרק זמן קצר לאתר את מספר הטלפון של הבן, וזה נתן לה את הכתובת המדויקת של אימו בעכו.

בעקבות קבלת הפרטים, יצר המרכזן בן דוד קשר עם מד"א, כדי שישלחו בדחיפות ניידת לבית הקשישה.


המרכזן משה בן דוד והמטופלת רינה חן
צילום באדיבות המרכז הרפואי לגליל

המטופלת אושפזה במשך כשבוע באחת המחלקות הפנימיות ולאחר מכן, כשחל שיפור במצבה, שוחררה לביתה.

המרכזן משה בן דוד: "בדרך כלל השיחות במרכזיה מאוד קצרות ותמציתיות, אבל הפעם חשתי שמדובר באדם הנמצא במצוקה ובמצב של חוסר אונים.
הקשישה סיפרה לי שהיא לבדה בבית ואינה מצליחה להשיג את ילדיה, ושהיא חייבת להגיע למרכז הרפואי בדחיפות המירבית.

באותו רגע חשבתי על אבא שלי, שלפני כחודשיים עבר התקף לב, והרגשתי שהתסמינים שהיא תיארה בפניי היו דומים מאוד לתסמינים עליהם סיפר לי.
חשתי שהיא נמצאת בסכנת חיים ולקחתי על עצמי אתגר לעשות הכל כדי לעזור לה, וכדי שתגיע לכאן במהירות המירבית. אני חש תחושה אדירה של סיפוק".

בתה של רינה, עדנה עזרן: "אין לי מילים להודות למרכז הרפואי, ובמיוחד למרכזן משה בן דוד ולפקידה בקבלת החולים, שושנה עסיס, שעשו הכל כדי לאתר את מקום מגוריה של אימא ולהביא אותה לבית החולים בהקדם האפשרי. זו תחושה נפלאה שיש על מי לסמוך, והרבה בזכות שני העובדים, אימי קיבלה טיפול מהיר ודחוף, שסייע בהחלמתה".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, שיבח את המרכזן ועובדות משרד קבלת חולים, ואמר: "שוב הוכח, כי המוטו של המרכז הרפואי, 'אדם לאדם - אדם', בא לידי ביטוי הלכה למעשה.

מגיע יישר כוח למשה בן דוד ולעובדות משרד קבלת חולים שבחדר המיון, על פעילותם המהירה והנחושה, שסייעה בהצלת חייה של המטופלת".

עבור לתוכן העמוד