‏‏ הישג למחלקת א.א.ג. ניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הישג למחלקת א.א.ג. ניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי לגליל

צוות מחלקת א.א.ג. ניתוחי ראש וצוואר מהמרכז הרפואי לגליל, רשם הישג גדול שקטף לאחרונה את שני פרסי המחקר בכנס איגוד א.א.ג. הארצי שהתקיים באילת.
בפרס ראשון למחקר במושב מחקר מיוחד לעבודות מצטיינות של מתמחים, זכה ד"ר פורסאן ג'האשן. מדובר בעבודת מחקר במסגרת מדעי יסוד בהנחיית ד"ר מעיין גרובר, מומחה א.א.ג. ילדים, שיזם והוביל פיתוח דור חדש של צינור הנשמה תוך קני המצופה בתרופה שמשוחררת לדרכי הנשימה באופן מבוקר.

עבודה זו הינה פרי שיתוף פעולה עם מעבדת ננו-הנדסה של הטכניון בראשות פרופ' איל זוסמן. פירות מחקר זה פורסמו בחודש האחרון בכתב עת יוקרתי בשם journal of controlled release. בעבודה זו הודגמה היעילות של שימוש בצינור הנשמה מצופה תרופה, במניעת נזקים לרירית דרכי הנשימה, ובהתאם לממצאים המבטיחים הוצא פטנט המשותף למרכז הרפואי לגליל והטכניון.בנוסף, פרס המחקר לפוסטר המצטיין, הוענק לעבודה של ד"ר אוהד רונן, מומחה לניתוחי א.א.ג. וגידולי ראש וצוואר מהמרכז הרפואי לגליל, שהנחה סטודנט לרפואה מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן במחקר זה.

העבודה מתארת שימוש בשיטות מעבדה מתקדמות לאפיון של וירוסים עם פוטנציאל אונקוגני בדגימות רקמות שקדים לאחר ניתוח. צוות מחלקת א.א.ג. משתתף בהנחיית מספר רב של סטודנטים לרפואה לעבודות גמר וזהו אחד מפרויקטים אלו.מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום: "אני שמח על הזכייה ומבקש לברך את צוות המחלקה בראשותו של ד"ר אייל סלע.
המרכז הרפואי שלנו המהווה את הנדבך המרכזי של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, שם לו למטרה כמוסד אוניברסיטאי, לקדם לצד הרפואה לקהילה בת 600 אלף איש אותה אנו משרתים, גם את קידום את תחום האקדמיה והמחקר ואני מברך את הזוכים בפרסים ואת הצוות על ההישג הארצי החשוב".

צילום: דוברות המרכז הרפואי

עבור לתוכן העמוד