‏‏ אחות ויחידה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

אחות ויחידה

המרכז הרפואי לגליל, קיים  יום הצדעה למערך הסיעוד כחלק מיום האחות הבינלאומי שצוין בכלל מערכת הבריאות בישראל. תחת הכותרת "אחות ויחידה",  נערך יום עיון במרכז לחינוך לבריאות ע"ש אנגל, אותו פתחו מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, ומנהלת הסיעוד רונית קלמן. פרופ' שאול עטר, מנהל המחלקה הקרדיולוגית, הרצה על מחלות לב בקרב נשים, לבנה יעקובסון, אחות אחראית היחידה לטיפול נמרץ, דיברה על שיפור תהליך הגמילה מהנשמה ביחידה לטיפול נמרץ כללי נשימתי. אורלי קולפק, אחות כללית ומרכזת התנסויות סטודנטים, העלתה במפגש דילמות וקונפליקטים במהלך טיפול סיעודי בפצועי מלחמה בארצות אויב.

בהמשך שמעו הנוכחים הרצאה מפיה של לובה בלין, אחות אחראית, המחלקה האורולוגית על קבלת החלטה וטיפול בצנתר ומשרית איזנברג, אחות אחראית מחלקה פנימית ג' על בחינת השפעת נוכחות קרוב משפחה בביקור רופאים על איכות הביקור. אתי פרץ, אחות אחראית, מחלקת יולדות א', דיברה במפגש על ניהול הטיפול בכאב לאחר ניתוח קיסרי והשפעתו על חווית הכאב ועל תפקוד היולדות בפעילות יומיומית במהלך האשפוז. בשיר חדאד, אח מוסמך, יחידת טיפול נמרץ ילדים על נושא פצעי לחץ הקשורים לצווארון ודרכי מניעתם.


בתמונה למעלה גב' רונית קלמן מנהלת שירותי הסיעוד.

היום המיוחד נחתם בהרצאות של חני ישראלוב, אהובה גבריאל וד''ר (PhD) נסרה אדלבי על הערכה למטופלים בני 65 ומעלה לגבי ההנחיות לטיפול התרופתי עליהם הודרכו על ידי צוות סיעודי לפני שחרור מאשפוז, ואת היום חתמה נאווה זיגל כהן, מנהלת הדרכה ופיתוח ארגוני, ממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנהל למעמד האישה שדיברה על שוויון מגדרי, כחלק ממגמות ברפורמה של נציבות שירות המדינה.

ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי: "היום המיוחד איפשר לנו להעלות על נס את תרומתם של האחיות והאחים מסקטור הסיעוד לפעילותו של המרכז הרפואי לגליל. אנו משרתים לאורך כל ימות השנה כ-600 אלף איש בני כל הדתות המתגוררים בגליל ומערך הסיעוד מהווה חוליה חשובה בשרשרת הטיפול המוענק לכל באי המרכז הרפואי. מדובר בעבודה שאינה פשוטה ולעיתים מלווה גם ברגעים קשים, אך לצידם תמיד עומדת תחושת השליחות".

צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד