‏‏ הנגשה תרבותית במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הנגשה תרבותית במרכז הרפואי לגליל

הנגשה תרבותית במרכז הרפואי לגליל (הגדל)

החברה הישראלית רב גונית ורבת פנים וזהויות וחיים בה זה לצד זה אנשים בני דתות שונות חילוניים ודתיים, עולים, מהגרים ותושבים שנולדו בארץ, אנשים שמוצאם או מוצא הוריהם ממדינות שונות, תושבי פריפריה ותושבי מרכז הארץ, אנשים החיים בעוני ואנשים החיים ברווחה. מערכת הבריאות והמרכז הרפואי לגליל שואפים שכל תושב יקבל טיפול רפואי יעיל, נגיש ושיוויוני עפ"י צרכיו הרפואיים, בהתאם לתרבותו, אך ללא משוא פנים.

לאחרונה התקיימה סדנא ראשונה של הנגשה תרבותית, הסדנא הועברה על ידי עירן חייט, סגן מנהלת אדמיניסטרטיבית, בליווי אנשי אגף ההדרכה במשרד הבריאות, שעברו הכשרה ייעודית בתחום, בסדנא השתתפו בין השאר מזכירות רפואיות, מרפאים בעיסוק, רשמות רפואיות, מזכירות קבלת חולים ומרפאות חוץ, פיזיותרפיסטים ועוד.

הסדנא מבוססת על סימולציות, מאפשרת למידה של מגוון מצבים העשויים להתרחש במהלך המפגש הטיפולי, חסמים תרבותיים ולשוניים ומציעה דרכים להתמודדות עימם. מטרת ההדרכה היא להעשיר את המטפלים במרכז הרפואי בכלים ישימים בתחום ההנגשה התרבותית, על מנת שיוכלו להעניק טיפול שוויוני לכלל מטופליהם. בנוסף, מאפשרת הסדנא הזדמנות לחשיפה לעולמות השונים של מטופלים שונים, ללמידה של מגוון האנשים החיים בישראל ולפיתוח של הסובלנות וקבלת "האחר".

צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד