‏‏ כנס מחקר המשותף לפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן והמרכזים הרפואיים התקיים במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס מחקר המשותף לפקולטה לרפואה של אונ' בר אילן והמרכזים הרפואיים התקיים במרכז הרפואי לגליל

המרכז הרפואי לגליל אירח בשבוע שעבר את כנס המחקר הראשון המשותף לפקולטה לרפואה בגליל של אוניברסיטת בר אילן והמרכזים הרפואיים בגליל. בכנס נטלו בו חלק כ-150 חוקרים ממוסדות הבריאות בגליל
ובו הוצגו מקצת מחקריהם החדשים.
ומהפקולטה,
הנושא המרכזי של הכנס היו ההתפתחויות החדשות בשדה הגנטיקה, האפיגנטיקה והסביבה על התהוותן של מחלות שונות.
אפיגנטיקה עוסקת בשינויים שגורמים תנאי סביבה על התבטאות (פנוטיפ) של הגנים, שהם המרכיב העיקרי בהעברת התורשה. השינוי האפיגנטי לא נובע משינוי במבנה הבסיסי של הגן או בחומר היסוד שלו (הדנ"א עצמו) אלא בשינוי משני. שינוי אפיגנטי יכול לעבור ולהשפיע על הדורות הבאים.

בכנס נדונו היבטים אלה על מצבי חולי שונים. לצד זה היו עבודות ותצפיות קליניות בנושאים רפואיים אחרים. לדוגמא: הוצגו הוכחות שהפריכו את התפישה הקיימת כי הסביבה ברחם היא סטרילית וחופשית מחיידקים ולכן, העוברים לא נולדים חופשיים מזיהומים כפי שחשבו עד כה.

פרופ' חיים רוברט בלמקר, היו"ר הנבחר של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה דן בהקשרים התורשתיים של מחלות הנפש. לאחר שסקר את המחקרים האחרונים בשטח זה סיכם, כי עדיין מוקדם מדי לקבוע הקשרים
ודרוש עוד מחקר רב כדי להכריע בשאלה.
כאלה
את הכנס פתחו דיקן הפקולטה לרפואה הפרופ' רן טור-כספא ומנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום. שניהם הדגישו את חשיבות המחקר הביו-רפואי בגליל ואת תרומת הפקולטה והמרכזים הרפואיים, וציינו שהכנס השנה הינו הראשון מסדרת כנסים שנתיים מתוכננים,  שמטרתם להפגיש את החוקרים בגליל לשיח מדעי, לשיתופי פעולה ולקידום הרפואה והמדע.
קישור לתמונות נוספות מהאירוע

צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד