‏‏ סביבה מעודדת החלמה: נפתח "גן החלמה" בסמוך למכון האונקולוגי ע"ש מרים (מורי) בורקיס ז"ל במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סביבה מעודדת החלמה: נפתח "גן החלמה" בסמוך למכון האונקולוגי ע"ש מרים (מורי) בורקיס ז"ל במרכז הרפואי לגליל

הגן הוקם על ידי עמותת ידידי המרכז הרפואי, בסיוע תורמים מישראל ומחו"ל. במקביל ממשיכה העמותה לפעול לפיתוח המרכז הרפואי והשלימה השבוע רכישת ציוד רפואי בעלות כוללת של למעלה ממיליון ש"ח.

"גן ההחלמה" מיועד לספק למטופלים המגיעים למכון האונקולוגי סביבה טבעית ורגועה למנוחה בין הטיפולים ולקראתם. הגן שתוכנן על ידי האדריכלית (הנדסאית נוף) חנה כרמי- שביט והוקם על ידיי חברת "סוף", כולל שבילי הליכה ומרגוע, פינות ישיבה לפיקניק משפחתי וספסלים, סוכת עץ עם מטפס להשלמת המראה הטבעי ותחתיה מקומות ישיבה, ואלמנטים שונים של צמחיה, טבע ונוף.
הגן הנמצא בחלקו הצפוני של המרכז הרפואי ומשקיף לעבר רכס סולם צור וגבול הצפון, משמר את המראה הטבעי של אזור הגליל המערבי וכולל בין היתר, עצי זית שהועתקו ממקומות שונים במרכז הרפואי וסלעים מקומיים.

עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל, שהקימה גם את המכון האונקולוגי ע"ש מרים (מורי) בורקיס ז"ל בשנה שעברה, פועלת ליצירת "סביבה מעודדת החלמה" וכדי לממש את הפרויקט בעלות של כחצי מיליון ש"ח, גייסה תרומות בארץ ובחו"ל. בין התורמים – משפחת בורקיס, ועד עובדי חברת חשמל במרחב חיפה והצפון, תורמים מהקהילה היהודית בארה"ב ועוד. בצמוד לגן מוקם ומשופץ מתחם נוסף בתרומה של חברת "זוגלובק" שישמש קפיטריה שתופעל על ידי מתנדבי ארגון י.ע.ל לטובת המטופלים והמבקרים באגף השיקום ובמכון האונקולוגי.

ד"ר הדסה גולדברג, מנהלת המכון האונקולוגי: "המטופלים המגיעים למכון חווים מעמס נפשי ופיזי כאחת. החרדה הנלווית למחלת הסרטן והדאגה לבאות מתווספים לא פעם לתסמינים הנגרמים בעקבות מחלתם. אנו במכון האונקולוגי מקדישים תשומת לב מיוחדת לשיפור איכות החיים של המטופלים הבאים בשערינו. צוות רב מקצועי עוסק במתן מענה לתסמינים הפיזיים כמו גם לצרכים הנפשיים של המטופלים. בנוסף, הושקע מאמץ רב ביצירת סביבה תומכת ומרגיעה במבנה המכון שנפתח לפני כשנה במיקומו החדש. למבנה רחב הידיים והמואר התווסף כעת גן יפה הצמוד למבנה המכון האונקולוגי ומיועד לרווחת המטופלים. מלבד ערוגות עם מגוון צמחים וצבעוניות מאירת עיניים, כולל הגן פינות ישיבה מוצלות המאפשרות אתנחתא מרגיעה במהלך השעות הרבות בהן שוהים המטופלים במכון לצורך טיפול".

הגן בסמוך למכון האונקולוגי הוא חלק משרשרת פרויקטים שיזמה ומובילה עמותת ידידי המרכז הרפואי בין כתלי המרכז ותאפשר למטופלים ולמלווים שהות והחלמה בסביבה נעימה ומטופחת. במקביל, ממשיכה העמותה לפעול לפיתוח המרכז הרפואי באמצעות בינוי מחלקות ורכישת ציוד רפואי והשלימה השבוע, רכישת ציוד רפואי בעלות כוללת של למעלה ממיליון ש"ח, שישמש בין היתר את המחלקות: פגיה, הרדמה, חדרי ניתוח, טיפול נמרץ, אף אוזן גרון ועיניים.

לדברי יו"ר הנהלת העמותה, מיכאל אילוז, בשנה הקרובה תתמקד פעילות העמותה בגיוס משאבים להקמת מחלקה קרדיולוגית חדשה, לצד המשך פרויקטים לשיפור סביבת המרכז הרפואי וחיזוק הקשר עם הקהילה.

צילום:אמיר ירחי

עבור לתוכן העמוד