‏‏ 30 עיתונאים מאירופה ביקרו במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

30 עיתונאים מאירופה ביקרו במרכז הרפואי לגליל

30 עיתונאים מאירופה ביקרו במרכז הרפואי לגליל (הגדל)

המרכז הרפואי לגליל העניק בשנה וחצי האחרונות טיפול ליותר מ-420 פצועים מסוריה שליש מהם נשים וילדים. הנושא הובא לידיעת העולם דרך מאות כתבות של עיתונאים מרשתות טלוויזיה, רדיו, עיתונות כתובה ואינטרנט.
קבוצה של 30 עיתונאים הגיעה ארצה בסיוע ארגון CIDI שנחשב לגוף ההסברה האירופי הגדול ביותר הפועל למען מדינת ישראל בדומה לארגון איפא"ק בארה"ב.

קבוצת העיתונאים ערכה סיור מודרך ומקיף במרכז הרפואי עם אחראית התקשורת הזרה שרה פאפרין, נפגשה עם המנהל ד"ר מסעד ברהום ועם ד"ר סמואל טוביאס, רופא בכיר במחלקה הנוירוכירורגיה, שטיפלה עד כה ברבים מבין הפצועים המורכבים שהובאו מסוריה  פאפרין: "הביקור כבר הוליד פרסומים ופיתח חברויות חדשות לקהילת בית החולים בחו"ל.
לצערנו קולה של מדינת ישראל לא נשמע מספיק באירופה, בכל הקשור לעשייה שלנו למען הפצועים מסוריה וזו היתה הזדמנות טובה להציג לעיתונאים מקרוב את המרכז הרפואי, את צוותי הרפואה והסיעוד ואת הטכנולוגיות החדישות הפועלות במרכז הרפואי הגדול בגליל".

ד"ר ברהום: "מטרת ביקורים אלו הוא להראות לעולם את פניה היפות של מדינת ישראל. אנו גאים להוות שגרירים המציגים לראווה רמה מקצועית של מערכת הבריאות, לצד יחס אנושי הטבוע בנו כצוות מגובש המורגל לצערנו להעניק טיפול לפצועים במלחמה, או לכאלה הסובלים מפגיעות רב מערכתיות מורכבות. ישנן פניות רבות מכלי תקשורת וארגונים בעולם המבקשים להגיע וללמוד על העשייה והדבר מעודד ומחזק אותנו להמשיך ולפעול יחד לפיתוח המרכז הרפואי וכן, להירתם לפעילות הומניטארית המהווה בעיניי זכות מקצועית וחובה מוסרית".

צילום: רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד