‏‏ סביבה מעודדת החלמה: עמותת ידידי המרכז הרפואי מקימה גן לרווחת החולים האונקולוגיים
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

סביבה מעודדת החלמה: עמותת ידידי המרכז הרפואי מקימה גן לרווחת החולים האונקולוגיים

לפני כשנה נפתח המכון האונקולוגי החדש על שם מרים (מורי) בורקיס ז"ל, והשבוע החלו עבודות להקמת מתחם ירוק שישמש את מטופלי המכון ויכלול צמחייה ונוי, פינות ישיבה מוצלות ושבילי הליכה. את הפרויקט מובילה עמותת ידידי המרכז הרפואי, שבמקביל משפצת את מתחם הקפיטריה שנמצא בין המכון האונקולוגי ובין אגף השיקום, שם ייבנה גן עם פינות ישיבה שיהיה נגיש לכיסאות גלגלים ויאפשר למטופלי אגף השיקום לקבל שירותי קפיטריה, אותה יפעילו מתנדבי י.ע.ל.

לפרויקט הגן לרווחת החולים האונקולוגיים תרמו בין היתר משפחת בורקיס וועד עובדי חברת חשמל במחוז חיפה והצפון, ואילו לשיפוץ מתחם הקפיטריה תרמה חברת זוגלובק. סה"כ עלות הפרויקטים עומדת על למעלה מ-500,000 ש"ח.

בשל העבודות בשטח, יחולו בשבועות הקרובים שינויים בתנועה ובחנייה באזור המכון האונקולוגי. הנהלת המרכז הרפואי לגליל הכשירה בעבור המטופלים מקומות חנייה חילופיים, ומטופלי המכון קיבלו הנחיות הגעה וכניסה על מנת להקל את המעבר.

עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל, שהקימה את המכון האונקולוגי מכספי תרומות, מובילה את שני הפרויקטים כחלק מחזון ליצירת "סביבה מעודדת החלמה" במרכז הרפואי, ושיפור האסתטיקה בתוך ומחוץ למחלקות בית החולים לרווחת המאושפזים והמבקרים. הפעילות כוללת הקמת תערוכות ושילוב אמנות בשטחים הציבוריים במרכז הרפואי, והקמת גן משחקים ייחודי לילדים מאושפזים ומבקרים שתחל בימים הקרובים. כל הפרויקטים מתקיימים מכספי תורמים, והעמותה עדיין מגייסת תרומות להשלמת הפרויקטים השונים.

ד"ר מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי: "עמותת הידידים מובילה כעת פרויקטים שצפויים לשנות את סביבת המרכז הרפואי לרווחת הקהילה אותה אנו משרתים. הירתמות מצד תורמים פרטיים לפרויקטים אלה מחממת את הלב ומשתלבת בתנופה הרבה שעובר המרכז הרפואי בשנים האחרונות עם פתיחתן של מחלקות ויחידות חדשות לצד רכישת ציוד וטכנולוגיות שעד כה לא היו זמינות עבור תושבי הגליל והצפון המגיעים אל המרכז הרפואי. יחד כולנו נמשיך להצעיד את המרכז הרפואי גם בעתיד".


תמונות נוספות ניתן לראות בדף הפייסבוק שלנו כאן

עבור לתוכן העמוד