‏‏ הצלחות ראשונות: תינוקות נולדו לזוגות שטופלו ביחידת להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

הצלחות ראשונות: תינוקות נולדו לזוגות שטופלו ביחידת להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי לגליל

הצלחות ראשונות: תינוקות נולדו לזוגות שטופלו ביחידת להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי לגליל (הגדל)

לפני כשנה ולאחר מאבק ציבורי ארוך, נפתחה היחידה להפריה חוץ גופית (IVF) במרכז הרפואי לגליל בנהריה.
שמחה גדולה צוינה השבוע עם לידתם של שני תינוקות ראשונים לשני זוגות שטופלו לאורך כל ההליך ביחידה, שהינה חלק מהאגף לבריאות האישה.
היחידה, בניהולו של ד"ר נתן לויט משרתת את תושבי הגולן והגליל. כמו כן, מטופלים בה גם זוגות מהקריות ומאז הפתיחה נרשמו מאות פניות של זוגות המבקשים להגשים את חלומם להרחיב את התא המשפחתי.

התינוקת נולדה לזוג דתי מהצפון שממתין כבר שנים ארוכות להביא ילד לעולם.
לאחר טיפולים מורכבים במרכז הרפואי לגליל הרתה האישה, וההיריון עבר בצורה תקינה עד הלידה המוצלחת. כעבור שתי יממות הגיע תורו של זוג נוסף, קטי ומאור מזרחי מנהריה לפקוד את חדר הלידה. לבני הזוג בן בכור בן 6, ולאחר שלא הצליחו להביא ילדים נוספים, פנו להפריה חוץ גופית. בתום היריון מוצלח ילדה קטי תינוק במשקל 3.205 קילוגרם.

קטי מזרחי: "אנחנו שמחים על הלידה ועל העובדה שיכולנו לעבור את התהליך הקשה בבי"ח שנמצא קרוב לביתנו ולא לעבור טרטורים לבית חולים רחוק יותר.
הצוות ב-IVF במרכז הרפואי לגליל הוא מדהים - רופאים, אחיות וצוותי עזר שליווי אותנו כל הזמן ובמקצועיות. גם חווית הלידה עברה עליי ועל בן הזוג שלי בצורה טובה מאוד כאן בנהריה. זה כמו חלום, אנחנו מתרגשים ושמחים שאנחנו בין הראשונים שסיימו בהצלחה את תהליך הפוריות במרכז הרפואי לגליל".


פרופ' יעקב בורנשטיין מנהל האגף לבריאות האישה: "הלידה הראשונה בעולם של תינוקת בהפריית מבחנה אירעה בשנת 1978.
בארץ, ילדת המבחנה הראשונה היא מגישת החדשות בערוץ 10 – רומי נוימרק, שנולדה בשנת 1983. לאחר שנים של מאבק בכנסת ובמשרדי הממשלה, הצלחנו, ד"ר ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל ואני, להביא להקמת יחידה חוץ גופית אצלנו במרכז הרפואי לגליל.
ביחידה צוות מקצועי מהשורה הראשונה וציוד טכנולוגי מהמתקדמים בעולם, ואני מזמין את נשות הצפון ובני זוגן לנסות אותנו - ולהצליח".

ד"ר נתן לויט מנהל היחידה להפריה חוץ גופית: "קיימת התרגשות טבעית ושמחה על

הלידות הראשונות ביחידה.
זוהי סיומה של דרך ארוכה שהחלה במאמצים לאישור היחידה, דרך תקופת הבניה, ההרצה, התוצאות החיוביות הראשונות, תשעת חדשי ההיריון, והלידות .
הרגשה של התחלה חדשה, וידיעה שנבנה כאן שירות חדש, חיוני שלא היה קיים עד כה באזור. שירות שייתן מענה נוח וברמה גבוהה לכל תושבי הסביבה הזקוקים לו".

הנהלת המרכז הרפואי ברכה את שני הזוגות לרגל המאורע המשמח. ד"ר מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי: "כחלק מפיתוח המרכז הרפואי למען הקהילה אותה אנו משרתים, ראינו חשיבות רבה בפתיחת היחידה להפריה חוץ גופית, שתמנע טלטול ובפגיעה נפשית וכלכלית בבני הזוג המבקשים לעבור טיפולי פוריות ונאלצו עד כה, לעבור את ההליך במרכזים רפואיים מרוחקים, דבר שגזל מהם זמן ומשאבים פיזיים ונפשיים להמשך הטיפול.
פתיחת היחידה להפריה חוץ גופית הייתה בברכת משרד הבריאות והיא כוללת צוות מיומן ומקצועי. אני שמח שפירות ראשונים לפעילות היחידה כבר מורגשים עם לידת התינוקות". צוות מכון ההפריה החוץ גופית הכולל את המנהל ד"ר נתן לויט, הרופאים:  ד"ר ג'ימי גדעון, ד"ר תדהר זן בר (מנהלת המעבדה), אחות האחראית נעמי אלברט, אחיות היחידה: אירנה שחר וריקי כהן, האמבריולוג/ית אנה פישמן נודלמן, אריאל מיכאלוב, רותם קופלר ומזכירת המכון מירב וקנין הרבסט, מצפה כעת ללידת תינוקות נוספים לזוגות תושבי הצפון שכמהים ללידת בן או בת לאחר שנים רבות של המתנה מורטת עצבים מלווה ברגעים עצובים, כואבים ומותחים.

צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד