‏‏ עשרות אנשי תקשורת מכל העולם ביקרו במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

עשרות אנשי תקשורת מכל העולם ביקרו במרכז הרפואי לגליל

עשרות אנשי תקשורת מכל העולם ביקרו במרכז הרפואי לגליל (הגדל)

הטיפול בפצועים הסורים ממשיך להעסיק את התקשורת בארץ ובעולם.

בשבוע שעבר אירח המרכז הרפואי לגליל קבוצת של 25 עיתונאים מאירופה, אסיה, אוסטרליה צפון ודרום אמריקה, שבאו להכיר מקרוב את המרכז הרפואי וצוותו ולשמוע על המוכנות של המרכז לאירועי חירום, על עברו של המרכז הרפואי ועל הטיפול ביותר מ-230 פצועים סורים בשנה החולפת. הביקור נתן את אותותיו כאשר בימים האחרונים התפרסמו עשרות כתבות בעיתונות כתובה, רדיו ואינטרנט בין השאר בארה"ב, קנדה, בלגיה וניו זילנד.

את הביקור שאורגן בסיוע עמותת מדיה סנטרל, פתח עוזר מנכ"ל המרכז הרפואי ד"ר צבי שלג, שהסביר לאורחים על תפקודו של המרכז הרפואי בעתות חירום ועל היותו שדה קליני לבתי חולים רבים מכל העולם, ללימוד דרכי הפעילות וההתמודדות עם מצבי חירום.
המשלחת ערכה ביקור בחדר המיון הממוגן ובמרחב התת קרקעי.

בהמשך ערכו תצפית לעבר הגבול עם לבנון ושמעו על הפעילות בתקופת מלחמת לבנון השנייה, בה ספג המרכז הרפואי פגיעה ישירה של טיל קטיושה במחלקת העיניים.

מנהל מחלקת נוירוכירורגיה פרופ' ז'אן סוסטיאל סיפר על המחלקה שנפתחה בשנה שעברה, ושינתה את פני הטיפול הרפואי בנפגעי ראש בגליל ובגולן ונחשבת למובילה בתחומה בארץ.

בחודשים האחרונים טופלו בה עשרות מהפצועים הסורים שחייהם ניצלו הודות לניתוחים מורכבים שעברו במחלקה.

פרק חשוב בביקור הוקדש לילדים הסורים.

ד"ר יואב הופמן, רופא בכיר בטיפול נמרץ ילדים, הביא בפני הנוכחים נתונים וסיפורים אישיים של הילדים שאיבדו את קרוביהם וחייהם ניצלו דווקא במקום שבו ראו אויב – מדינת ישראל.

ד"ר מסעד ברהום מנכ"ל המרכז הרפואי חתם את הסיור במפגש עם העיתונאים. "זהו הסיור הגדול ביותר של תקשורת מחו"ל שבית החולים שלנו זכה לו בשנים האחרונות, ואני מברך על היותנו גורם חשוב בפעילות רפואית, אקדמית ומחקרית מחד ובמתן טיפול הומניטארי מאידך.

ההתרגשות שנראתה על פניהם של אנשי התקשורת נותנת לי חיזוק נוסף להחלטה שקיבלנו להעניק טיפול מציל חיים למאות פצועים מסוריה".

עבור לתוכן העמוד