‏‏ בדיקה חדשנית לאיתור מחלות כרוניות מתבצעת במרכז הרפואי לגליל בנהריה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

בדיקה חדשנית לאיתור מחלות כרוניות מתבצעת במרכז הרפואי לגליל בנהריה

בדיקה חדשנית לאיתור מחלות כרוניות מתבצעת במרכז הרפואי לגליל בנהריה (הגדל)

מכשיר אולטרא סאונד חדש מסוג IU22 מחברת "פיליפס מדיקל", החל לפעול לאחרונה במרכז הרפואי לגליל. המכשיר בעלות של כמיליון ש"ח נרכש בסיוע תרומה מארה"ב אותה השיגה עמותת ידידי המרכז הרפואי.

מנהל אגף הדימות (לשעבר) ד"ר נורמן לוברנט: "אחת מסגולותיו של המכשיר היא באפשרותו לבצע בדיקה חדשנית אלסטוגרפיה המאפשרת לרופא המטפל להחליף בדיקה פולשנית, בבדיקה פשוטה המסוגלת לאבחן לדוגמה מידת הקשות הכבד, כאשר קשות יתר היא ביטוי של צלקות בכבד, דבר שהיה ניתן לאבחן בעבר רק בביופסיה".

בדיקות אלסטוגרפיה מבוצעות בהמלצה ובאופן שוטף עם יחידת הכבד במרכז הרפואי בראשותה של ד"ר מיכל כרמיאל: "אין ספק שאלסטוגרפיה מאפשרת מתן תשובות מהירות ומדויקות יותר".

בשיטה החדשה בוצעו עד כה  כ– 30 בדיקות שאיתרו מחלות או מומים משמעותיים, ובשנה הבאה תוצג בכנס רפואי ממצאים מפעילות המכשיר במרכז הרפואי לאור הניסיון הרב שצבר הצוות.

בדיקות נוספות של אלסטוגרפיה הן של ממצאים שמתגלים הדמיית שד ובלוטת התריס, כאשר מידת הקשות לעתים קשורה למידת הסכנה של ממצא.

באגף הדימות במרכז הרפואי לגליל ישנם כיום 6 מכשירי אולטרא סאונד 2 מהם ניידים, ומדי שנה מתבצעות באגף אלפי בדיקות למטופלים אמבולטוריים ומאושפזים מכלל מחלקות המרכז הרפואי.

עבור לתוכן העמוד