‏‏ כנס וקורס בינ"ל במחלות צוואר הרחם, לדן ועריה, התקיים בישראל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס וקורס בינ"ל במחלות צוואר הרחם, לדן ועריה, התקיים בישראל

במהלך הכנס הוענקה לפרופסור יעקב בורנשטיין, מארגן הכנס, תעודת הוקרה מטעם החברה הישראלית למחלות צוואר הרחם וקולפוסקופיה, על ההישגים שלו בחינוך דורות של רופאי נשים מומחים במחלות צוואר הרחם, בארץ ובעולם
כנס וקורס בינ


במרכז הכנסים של מלון דן פנורמה בתל אביב, התקיים קורס וכנס בינלאומיים בנושא מחלות צוואר הרחם, העריה והלדן.

זהו הקורס הגדול והמתקדם מסוגו שהתקיים אי פעם בארץ. פרופסור יעקב בורנשטיין, מנהל האגף לבריאות האישה במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה, משנה לדיקן הפקולטה לרפואה בגליל: "לכנס קדמה עבודת הכנה של שלוש שנים. הצלחנו להביא אליו, למרות המתחים הביטחוניים שהתרחשו לאחרונה, ולמרות ההשבתה הכללית בארצות הברית, 25 מרצים בינלאומיים, המובילים בתחומם".

בכנס נמסר שבכל העולם מתלבטים כעת מה היא הדרך היעילה והבטוחה ביותר לאבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם. בכנס הוצגו עבודות חדשות, המוכיחות, שהאיתור היעיל ביותר הוא באמצעות בדיקת המצאות הנגיף בצוואר הרחם, ולא על ידי בדיקת הפאפ הותיקה. במידה שלנבדקת אין את הנגיף בצוואר הרחם, היא יכולה להיות שקטה ובטוחה למשך חמש שנים, ואין לה צורך לעבור בתקופה זו בדיקה נוספת.

פרופ' בורנשטיין, המכהן גם כנשיא החברה הבינלאומית למחלות הלדן והעריה, ציין כי במסגרת הכנס נערכה גם ישיבה מיוחדת לדון בחיסון צוואר הרחם. לאחרונה התחולל בארץ ויכוח בין המומחים בשאלה אם הדיווחים על תופעות לוואי מצדיקים לדחות את תחילת החיסון של בנות.
לאור זאת, הוזמנו המומחים המובילים בעולם לחיסון צוואר הרחם – מאוסטרליה, ספרד, בלגיה וארצות הברית, שהציגו את הנתונים העדכניים. דווחו תוצאות הועדה הקבועה לבטיחות החיסון של הארגון הבינלאומי לבריאות שמצא, כי ניתנו כבר בעולם 180 מיליון מנות של החיסון ובין הנשים שחוסנו, לא נמצאו יותר מקרים של מחלת זאבת, אי ספיקה של השחלות, או כל מחלה אחרת, והמסקנה היא שהמקרים שתוארו בארץ הם מקריים לחלוטין והביעו את הפתעתם שהדיווח על ממצאים מקריים אלו הביא לעיכוב בהכנסת החיסון.
באותה ישיבה הוצגו תוצאות היעילות של החיסון, שהציגו הצלחה יוצאת מהכלל בהפחתת מחלות טרום סרטניות בצוואר הרחם בצוואר הרחם ובאיברים נוספים כמו עריה ולדן. החיסון שיוכנס השנה למתן לבנות בכיתה ח' נמצא כמוריד ב-93% את הסיכוי לפתח מצבים טרום סרטניים בצוואר הרחם מכל זן נגיף, גם מאלו שלא נמצאים בחיסון עצמו, וזאת עקב יעילותו הרבה.

בכנס גם נערכה סדנה כירורגית, לרופאי נשים להכרת שיטות כירורגיה פלסטית לטיפול בנגעי העריה. כמו כן התקיימה קבלת פנים חגיגית, שבמהלכה הוענקה לפרופ' בורנשטיין, מארגן הכנס, תעודת הוקרה מהחברה הישראלית לקולפוסקופיה על תרומתו ופועלו לקידום המחקר והוראת הקולפוסקופיה בארץ ובעולם. בנוסף, פרופ' סילביו טאטי, נשיא החברה הבינלאומית למחלות צוואר הרחם, העניק לפרופ' בורנשטיין דיפלומה של פרופסור לשם כבוד מאוניברסיטת בואנוס איירס, על הישגיו בחקר מחלות צוואר הרחם, העריה והלדן. זאת בהמשך לטקס חגיגי שנערך לפני מספר חודשים בפקולטה לרפואה בבואנוס איירס שבה בישרו רקטור האוניברסיטה ודיקן הפקולטה לרפואה לפרופ' בורנשטיין על זכייתו בתואר.
עבור לתוכן העמוד