‏‏ ניתוח לתיקון עקמת בשיטה חדשנית בוצע לראשונה בארץ במרכז הרפואי בנהריה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ניתוח לתיקון עקמת בשיטה חדשנית בוצע לראשונה בארץ במרכז הרפואי בנהריה


במחלקה אורטופדית ב' במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה המתמחה בניתוחי עמוד שדרה התבצע לראשונה בארץ, ניתוח לטיפול בעקמת באמצעות מכשיר חדשני המשלב בין צילומי CT למכשיר הנחייה רובוטי.


המטופל, נער בן 14 תושב עפולה, הגיע לניתוח בעקבות התפתחות מהירה של עקמת בת 90 מעלות בעמוד השדרה,
 לאחר כשלון טיפול שמרני בפיזיוטרפיה. הנער עבר 27 טיפולים בהם הוחמר מצבו מעקמת של 30 מעלות לעקמת של 90 מעלות.
בניתוח עקמת רגיל, מכניסים המנתחים מערכת ברגים ומוטות לחוליות על מנת ליישר ולייצב את עמוד השדרה. בניתוחים הללו מתבססים המנתחים על שיקוף רנטגן הכרוך בחשיפה ממושכת של המטופל והצוות לקרינה, ומידת הדיוק בהכנסת הברגים לחוליות – נמוכה יחסית.

המכשיר החדש הנקרא O-ARM, מבצע בדיקת CT בקרינה נמוכה בחדר הניתוח עצמו, ואז בעזרת מערכת הנחייה אופטית, מכוון המכשיר את המנתחים היכן למקם את הברגים, ללא כל קרינה נוספת ובמידת דיוק גבוהה ביותר."מדובר במהפכה של ממש", ציין ד"ר נמרוד רחמימוב, מנהל המחלקה והוסיף, "בעזרת הטכנולוגיה החדשנית הגענו לדיוק רב מאוד בביצוע הניתוח, ללא הסכנות הכרוכות בקרינה,או סיבוכים בחוט השידרה כמו פגיעה קשה ובכך מעלים את הסיכוי לניתוח מוצלח".

הנער שנותח מחלים בימים אלו וצפוי לשוב לפעילות מלאה בטווח של שלושה חודשים.

אימו סיפרה בהתרגשות: "הצוות המדהים בראשות ד"ר רחמימוב וד"ר שי פריימן עשה ניתוח מורכב שצפוי להחזיר את הבן שלי לקו הבריאות.
עברנו כל כך הרבה אכזבות מרופאים ומומחים למיניהם. כששמעתי על ד"ר רחמימוב מהורים של ילד בבית הספר שלו החלטתי לתת צ'אנס נוסף ואני מאושרת.

שנתיים של סיוט צפויות ב"ה להגיע לסיומן. הבן שלי, תלמיד כיתה ט' היה מצטיין בריצות ובעל חגורה כתומה בקראטה. עכשיו אנחנו מקווים שלאחר ההחלמה והשיקום הוא יכול לחזור לעסוק בספורט".


עבור לתוכן העמוד