‏‏ שיתוף פעולה מולטי-דיסציפלינארי בינלאומי
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שיתוף פעולה מולטי-דיסציפלינארי בינלאומי

שיתוף פעולה מולטי-דיסציפלינארי בינלאומי (הגדל)

במרכז הרפואי לגליל המערבי - נהריה שיתוף הפעולה בין מחלקות ומומחים הינו המפתח לטיפול מוצלח.

היות וישנו הרכב גנטי מיוחד הרווח בקהילות הגליל המערבי אותן משרת בית החולים, רבים מהמטופלים בבית החולים נזקקים למומחיות מולטי-דיסציפלינארית לכל אורך שנות הטיפול במחלתם.

דוגמאות רווחות לטיפול מולטי-דיסציפלינארי הינם זוגות המגיעים לייעוץ גנטי טרום לידתי, קבלת טיפול במחלקת הריון בסיכון גבוה ובמחלקת היילוד והגניקולוגיה; כמו גם, טיפול לאחר הלידה בילדים המטופלים במחלקת טיפול נמרץ ילדים, אורתופדית ילדים, גנטיקה, נוירולוגיה, נפרולוגיה ומחלקות להתפתחות הילד, כאשר מדובר בשנים הראשונות לחיי היילוד. מקרים אלו, הנפוצים בבית החולים מאפשרים למשפחות לקבל את השירותים הרפואיים של המרכז הרפואי בתמיכת שיתוף פעולה מצוות המומחים.

גישה מולטי-דיסציפלינארית זו עלתה מהצורך לטפל במקרים תקדימיים והוכחה כשיטה היעילה ביותר לאיתור תסמונות ומחלות נדירות המשפיעות על מגוון מערכות הגוף.

מומחה עולמי בתחום הינו פרופ' באזיל דאראס, פרופסור לנוירולוגיה מאוניברסיטת הארווארד ומנהל מחלקת נוירולוגיה קלינית בביה"ח לילדים בבוסטון, אשר הצטרף לצוות בית החולים לגליל המערבי לסימפוזיון בטיפול מולטי-דיסציפלינארי בילדים עם תסמונות נוירולוגיות. כמומחה למחלות נוירו-מסקולריות, פרופסור דאראס השתתף בפורום פתוח עם הצגת מקרים של מטופלים הנמצאים בטיפול של מחלקות התפתחות הילד, גנטיקה, ילדים ונוירולוגיה. פרופסור דאראס שלמד על המגוון והייחוד של האיים הגנטיים שנוצרו בתחום הגליל המערבי, התרשם מיכולות המרכז הרפואי ושיתוף הפעולה בטיפול במחלות שבכל מקום אחר נחשבות למחלות נדירות במיוחד.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, נפגש עם פרופסור דאראס והסביר כי "בית החולים אינו דואג רק לטיפול הפורמאלי.

הרופאים בבית החולים עברו הכשרה מקיפה ועושים את עבודתם היטב. התגמול האישי של עבודתם של המומחים ושל המטופלים אותם הם מבריאים, זו הסיבה האמיתית לקיום המרכז הרפואי". הוא המשיך וציין כי "בכל יום היחס למטופלים הוא כאל היחיד הזקוק לעזרתנו וזאת הסיבה לקיומנו".
הנהלת המרכז הרפואי לגליל המערבי- נהריה גאה להיות המארחת של הפורום הבינ"ל שהינו תוצאה של עניין מקצועי הדדי של כל חברי הפורום שבאו ללמוד אחד מן השני ולחלוק רעיונות.

עבור לתוכן העמוד