‏‏ משלחת מקניה ביקרה בביה"ח נהריה כדי ללמוד על מוכנות לשעת חירום
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

משלחת מקניה ביקרה בביה"ח נהריה כדי ללמוד על מוכנות לשעת חירום

משלחת רפואית מבית חולים ממשלתי מקניה Kenyatta National Hospital ביקרה בבית החולים לגליל המערבי בנהריה במטרה ללמוד על מוכנות לשעת חירום בבית החולים. בבית החולים הקנייתי 1800 מיטות, כאשר בפועל מאושפזים בו בממוצע כ-2000 מטופלים, חלקם חולקים את אותה המיטה.


אנשי המשלחת כללו רופאים, אחיות ואנשי מינהל ומשק.הם שמעו הרצאות מפי ד"ר דוד קנז רופא במיון טראומה על מוכנות בית החולים לשעת חירום ומאיווה שטיינר, מתאמת ההשתלות בבית החולים על הנצלת איברים.


בהמשך ערכו הקנייתים סיור מקיף ביחידה לרפואה דחופה החדשה והממוגנת, במחלקת העיניים בה פגע ישירות טיל קטיושה במהלך מלחמת לבנון השנייה, במתחם התת-קרקעי של בית החולים ובמרכזיית בית החולים.
במהלך הסיור הוסבר לחברי המשלחת על נוהל פרוטוקולי החירום המקודדים באמצעות צבעים שונים ועל יישומם המהיר בזמן חירום. אחד הרופאים הקנייתים שביקר בעבר בביה"ח נהריה ציין, כי הם נמצאים בעיצומה של מערכת בחירות והם זוכרים את זו שהתקיימה לפני מספר שנים והיתה אלימה במיוחד, דבר הדורש למידה להיערכות הצוותים לתרחישי חירום.בשל הניסיון הרב שצבר צוות בית החולים בנהריה במהלך מלחמת לבנון השנייה, במבצע ענבי זעם במבצע דין וחשבון, ובמספר רב של אירועי רב נפגעים מגיעים במהלך השנה משלחות מכל רחבי העולם, על מנת ללמוד על ההתנהלות ולאמץ חלק מהנהלים לבתי החולים שלהם.


צילם:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד