אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מידע כללי על היחידה

טיפול נמרץ כללי ונשימתי נמצא בבניין חדש בקומה הראשונה מעל למכון הרנטגן, היחידה יכולה לקלוט עד 30 מטופלים בחדרים מרווחים, בנוסף לחדרי צוות וחדרי המתנה ומנוחה למשפחות. בשנים האחרונות נקלטו בממוצע כ- 1000 מטופלים בשנה, עם שהייה ממוצעת של 5 ימים.

צוות היחידה ערוך לקליטה ולטיפול בחולים מורכבים מכל המחלקות ובעיקר חולים עם קריסה של מערכת אחת או יותר, פגיעה רב מערכתית (קריסת מערכות), בנוסף מתקבלים מטופלים עם מחלות חריפות או החמרה של מחלה כרוניות והפרעה בתפקוד מערכת חיונית, מצב הדורש השגחה וטיפול מיוחד, כן מתקבלים חולים הזקוקים להשגחה צמודה לאחר ניתוחים גדולים מכל האגפים, כירורגיה אורטופדיה נשים וכו', או חולים לאחר  תאונה עם פגיעות קשות בעיקר בחזה ובטן.

המטופלים נמצאים במצב בריאותי מיוחד וקריטי, וטיפול בסוג זה של חולים נדרש שילוב  של מיומנות, מכשור עדכני  ומתקדם, ניטור קפדני. הניטור יכלול מוניטורים אישיים הצמודים למיטת המטופל ותחנת אחות המנקזת אליה את כל המדדים של כלל המטופלים ומציגה אותם על מסכים מרכזיים באולם.

צוות המחלקה מורכב מצוות רב מקצועי הכולל רופאים אחיות ואנשי מקצוע שונים כמו: פיזיותרפיסטים, טכנולוגים ביו-רפואיים, תזונה, עובדת סוציאלית, צוות משקי ותמיכה משרדית ע"י מזכירה רפואית בכירה.

הצוות הרפואי במחלקה עובר התמחות מיוחדת לטפל בחולים קשים ומורכבים וכן הצוות הרפואי מייעץ, מטפל ועוקב בהתאם לדרישות במחלקות האשפוז השונות ועובד בשיתוף פעולה מלא עם עמיתיהם הרופאים בכל בקשה ייעוץ או הדרכה.

בנוסף על הפעילות היום יומית הצוות עוסק באופן שוטף בהדרכת אנשי צוות חדשים, הכשרה והדרכת סטודנטים הן לרפואה והן לסיעוד, מתקבלים רופאים להשתלמות, רוטציה והתמחות בטיפול נמרץ. במסגרת הפעילות האקדמאית הצוות הרפואי משתתף בכל ישיבות הצוות הכלליות של ביה"ח ושל פורום טיפול נמרץ צפון ומפגשי האיגוד לטיפול נמרץ הארצי, וכמובן בכנסים ברחבי העולם בכדי לשמור על ידע עדכני. בנוסף לפעילות הנ"ל הצוות הרפואי והסיעודי משתתף בהכנה וכתיבת נוהלי עבודה, פיתוח שיטות עבודה חדשות ומחקר קליני ומעבדתי.

המחלקה מוסמכת ע"י הסתדרות הרופאים והמועצה המדעית להנחות מתמחים, סטודנטים לרפואה וסטז'רים בתחום טיפול נמרץ.

                                                                                 דר' מחול
                                                                          מנהל טיפול נמרץ כללי

עבור לתוכן העמוד