אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ועדת הבריאות של הכנסת ביקרה במרכז הרפואי לגליל

בתחילה נערכה ישיבת עבודה בחמ"ל התת קרקעי הממוגן, בהשתתפות חברי הוועדה והנהלת המרכז הרפואי.

ועדת הבריאות של הכנסת


מטעם הוועדה הגיעו היו"ר ח"כ יונתן משריקי והחברים יאסר חוג'יראת, טטיאנה מזרסקי, לימור סון הר-מלך ומשה רוט, שנפגשו עם מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, סגניו ד"ר חיתאם חוסיין וד"ר צבי שלג, וחברי הנהלה.
בדיון נטל חלק גם יו"ר חטיבת מרכזים רפואיים ממשלתיים במשרד הבריאות, ד"ר דודו דגן.

פרופ' ברהום פירט בפני החברים את היערכות המרכז הרפואי ומוכנותו להתלקחות החזית הצפונית ואת הרחבת המחלקה לטיפול נמרץ כללי עם תחילת המלחמה. כמו כן סיפר על אתגרים שונים בהם מתמודדת ההנהלה בימים אלו, ובהם מחסור בתקציב להקמת מגדל האישפוז החדש.

סגניתו ד"ר חוסיין סיפרה, כי מרבית מחלקות האישפוז הורדו לביה"ח התת-קרקעי, שהינו הוותיק ביותר במדינה. כמו כן הדגישה, כי המרכז הרפואי הוא מרכז כירורגי עם ניסיון רב שנים בטיפול בפצועי טראומה. עוד הוסיפה, כי עד כה טופלו בביה"ח פצועים רבים מהחזית הצפונית.

בנוסף ציינה ד"ר חוסיין, שהמרכז הרפואי ממוקם 10 ק"מ מהגבול עם לבנון, וכי כשליש מעובדיו פונו מבתיהם עד כה.

ד"ר שלג הדגיש את מוכנות המרכז הרפואי לתרחישי חירום שונים ואת הקשר ההדוק והמיוחד עם צה"ל ופיקוד העורף. 

ח"כ משרקי אמר כי הוועדה, בה אין חלוקה לקואליציה ואופוזיציה, מחויבת לגייס תיקצוב, ציוד, מיגון ותקנים לבתי החולים הנמצאים בחזית הלחימה. כמו כן ציין את היחס האישי המיוחד אותו מעניק פרופ' ברהום לעובדיו.

ד"ר דגן סיפר על החלטת מנכ"ל משרד הבריאות לסייע לבתי החולים שבחזית המלחמה בבניית מחלקות ובתנאי ההעסקה, וכן שיבח את מוכנות ההנהלה של המרכז הרפואי שבנהריה לשעת חירום.

כמו כן הדגיש, כי חוסר התקציב במיגון מערכת הבריאות עומד על מיליארדי שקלים, כאשר עד כה הוקצה סכום של 230 מיליון שקל, שיחולק עפ"י צרכי המערכת הדחופים.

בתום הישיבה ערכה הוועדה סיור במחלקת הפגייה, בהובלתה של מנהלת המחלקה, ד"ר ורד פלישר-שפר, שסיפרה כי הפגיה היא המחלקה הראשונה שהורדה למתחם התת-קרקעי, עם פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר.

מנהל המרכז, פרופ' ברהום, הודה ליו"ר הוועדה וחבריה על הביקור, תוך שהדגיש כי מצא בהם אוזן קשבת לצרכי המרכז הרפואי בפרט והפריפריה בכלל.


ועדת הבריאות של הכנסת             

עבור לתוכן העמוד