אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

רופא ילדים בכיר מבוסטון, מהמוכרים בעולם, הגיע להתנדב במרכז הרפואי לגליל

על רקע המלחמה הגיע ד"ר אמיר כימיא, מומחה רפואה דחופה ילדים מהמוכרים והבכירים ביותר. הוא מצטרף לשורת רופאים ורופאות מתנדבים מכל קצוות תבל שמאז 7 באוקטובר עוזבים הכול ומגיעים לתת כתף ולסייע במרכז הרפואי לגליל.
ד"ר כימיא, בן 59, נשוי ואב ל-4 ילדים, עבד 21 שנים בביה"ח לילדים של בוסטון (Boston Children's Hospital), שנחשב לביה"ח לילדים הטוב בעולם, וכמו כן שימש פרופסור עמית (Associate professor) באוניברסיטת הרווארד. כעת הוא עובד בביה"ח לילדים של מדינת קונטיקט.
ד"ר כימיא הוא מומחה ברפואת ילדים, ברפואת ילדים דחופה ובמיחשוב רפואי (Medical Informatic). הוא למד בפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון, שם המדריך הקליני הראשון שלו היה פרופ' שאול שאשא ז"ל, מי ששימש שנים רבות מנהל המרכז הרפואי לגליל.
עד כה פירסם ד"ר כימיא מספר רב של מאמרים מדעיים בתחום רפואת ילדים בכתבי עת מקצועיים בינלאומיים, אחד מהם נחשב למאמר מדעי פורץ דרך, העוסק בפירכוסי חום בקרב תינוקות.
במסגרת התנדבותו עוסק ד"ר כימיא בעיקר בהדרכת סטודנטים לרפואה, סטאז'רים, מתמחים ומומחים, בנושא רפואת ילדים מבוססת עובדות וניהול ידע רפואי. כל זאת הוא עושה בשיתוף מנהלת אגף ילדים, ד"ר דנה קרופיק, ומנהל מלר"ד ילדים, ד"ר איתמר מונצ'ק, אותם הוא מכיר מזה שנים.
ד"ר כימיא: "כישראלי, היה לי חשוב מאוד להגיע ולהתנדב בתקופה הזו. יש לי פינה חמה בלב למרכז הרפואי לגליל. יש כאן אנשים נפלאים והתקבלתי בזרועות פתוחות. עקב מחויבויות קודמות, עליי לשוב בימים הקרובים לארה"ב, ואם יהיה צורך, אשמח לחזור לכאן".
עבור לתוכן העמוד