אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יום הילד הבינלאומי במרכז הרפואי לגיל

יום הילד הבינלאומי מצוין היום בעולם וגם בשמרטפיה, הפועלת מתחילת המלחמה במתחם ממוגן במרכז הרפואי לגליל, ובכל רגע, במיוחד ביום כזה, אנו לא שוכחים את הילדים שנחטפו לעזה ומתפללים לשובם.

יום הילד הבינלאומי

מדי בוקר מגיעים למתחם התת-קרקעי כ-90 ילדים וילדות בגילאים 12-3, הנהנים מפעילות עשירה, בסיוע עמותת הידידים. הילדים משתתפים בסדנאות מושקעות (אפייה, אמנות ומדעים), בפעילות יצירה, בפעילות חברתית ולא פחות חשוב - הם מסתייעים בחיבור לשיעורי ה"זום" של בתי הספר השונים, באמצעות עמדות מחשב.
על השמרטפיה מופקדות בת שבע עובד, מנהלת מרכז ההדרכה בשגרה, יחד עם מנהלת משאבי אנוש, גלית טמיר.
בד בבד נפתחה מסגרת נוספת עבור ילדי עובדים מהחינוך המיוחד, אף הם בגילים 12-3. את המסגרת מנהלות סייעות מהחינוך המיוחד, המועסקות בשגרה ע"י עיריית נהריה.
מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, ביקר בשמרטפיה ופגש בה, בין השאר, את בתו מירה, המתנדבת שם כחלק מצוות ההדרכה.
לרגל יום הילד הבינלאומי הוקמה במחלקת הפגייה הממוגנת, פינה המוקדשת לעשרות הילדים החטופים בעזה, עם שני כיסאות ותמונות של כמה מהילדים עם שמותיהם המלאים. מעל הוצב דגל ישראל ונכתב המסר: "כל ילד הוא עולם ומלואו, ובחסרונו העולם עומד מלכת".
פרופ' ברהום: "פתיחת השמרטפיה מסייעת לעובדים ועובדות חיוניים להתרכז בעבודתם החשובה, כאשר ילדיהם מקבלים מענה במתחם ממוגן. אני מבקש להודות לכל העובדים והעובדות שסייעו בפתיחת השמרפיה ולכל המתנדבים והמתנדבות. כולנו נושאים תפילה לחזרתם הביתה של כל החטופים בריאים ושלמים, כולל כמובן הילדים והילדות".

יום הילד הבינלאומי

עבור לתוכן העמוד