‏‏ דו"חות כספיים ניתנו למעשנים בין כתלי בית חולים נהריה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

דו"חות כספיים ניתנו למעשנים בין כתלי בית חולים נהריה

דו

זה כבר שנה שפועלת סיירת משמר אזרחי בבית חולים נהריה ודואגת לשמור על הסדר והניקיון במבנים. הסיירת מורכבת כולה מעובדי בית חולים שעברו הכשרה מיוחדת במשטרה ובבתי המשפט והוסמכו לפקחים. עכשיו בנוסף להתראה ולאזהרה שמחלקים הפקחים הם הוסמכו גם לתת דו"חות כספיים של 1000 ₪ למעשנים בבית החולים.

נגע העישון במבנים ציבוריים פגע במקומות רבים ברחבי ישראל. לנוכח התופעה חוקקו חוקים נוקשים האוסרים על עישון במקומות סגורים. אך עדיין מטופלים ומבקרים עוברים על החוק ומעשנים בתוך מבני בית החולים בנהריה. לפני כשנה הוכשרו מתנדבים מיוחדים של המשמר האזרחי מקרב עובדי בית החולים לאכוף את החוק. הם הסתובבו בין המבנים של בית החולים וחילקו אזהרות והתרעות למי שנתפס מעשן במקום אסור.

מנגנון האכיפה של המתנדבים עלה לאחרונה מדרגה כאשר 15  עובדים הוסמכו על ידי לשכת הבריאות המחוזית לחלק דו"חות כספיים בגובה של 1000 ₪ לעבריינים.
מהלך זה מתקיים לראשונה בבית חולים בישראל וגורר אחריו ביקורות נלהבות מצד הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות ששקולים לאמץ את המודל גם בבתי חולים אחרים. וגם בבית החולים בנהריה מרוצים, "זהו מנגנון שעוזר לנו לקיים את הבטחתנו לקהילה ולדאוג לשמור על הסדר והניקיון" מסר ד"ר מסעד ברהום, מנהל בית החולים והוסיף "אני שמח שיכולנו לתת מענה מקורי וזמין לאכיפת החוק ומקווה שאכן נגע העישון בבית החולים ימוגר לחלוטין."

עבור לתוכן העמוד