‏‏ יום בטיחות הילדים
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

יום בטיחות הילדים

במרכז הרפואי לגליל התקיים בשבוע שעבר אירוע בטיחות ילדים, אותו ארגנו אחראית מחלקת ילדים אלבינה גלפנד ואחראית מחלקת הדרכה אורלי קולפק בו שיתפו פעולה כלל הצוותים במחלקת ילדים, כירורגית ילדים, טיפול נמרץ ילדים, מיון ילדים ותינוקייה בשיתוף עם ארגון ב'טרם'. באירוע השתתפו מבקרים רבים ומטופלים שבאו ללמוד על מגוון נושאים שהוצגו על ידי הצוותים בדוכני מידע והדגמה: "בית בטוח", "אני בטוח בדרכים", "עזרה ראשונה", "הימים הראשונים שלי בבית", "אני בטוח בקיץ" ו"זה יכול להציל חיים". בין השאר הוסבר על מניעת חנק וכוויות, התמודדות עם תחום ההחייאה וסכנות הבית שלעיתים אינן מוכרות להורים.

מנתוני ארגון בטרם עולה כי בישראל מתאשפזים מדי שנה 24 אלף ילדים עקב תאונות לא מכוונות ו-117  ילדים מאבדים את חייהם בכל שנה (כמעט 4 כיתות תלמידים !) בכל יום מגיעים לחדרי המיון בארץ 500 ילדים ובכל יומיים וחצי מת ילד בישראל. "מחוז הצפון ומחוז הדרום הם בעלי השיעורים הגבוהים ביותר בתמותת ילדים וישובים ערביים הם בעלי שיעורים גבוהים יותר לתמותה והיפגעות. סיכון של ילד ערבי למות מתאונה גבוה פי 3 מילד יהודי. הבשורות הטובות הן שאת 95% מהתאונות ניתן למנוע באמצעים פשוטים. בעשור האחרון אנו רואים ירידה של 40% בתמותה וירידה בפניות למיון ואשפוזים זאת תודה לפעילות ענפה של ארגון 'בטרם' ושותפים רבים בקהילה", ציינה מנהלת הארגון במחוז הצפון, גליה שפריר – ציונוב.

במהלך האירוע ביקרו במתחם חברי הנהלת המרכז הרפואי לגליל ושוחחו עם הצוות ועם ההורים שפקדו את דוכני המידע וההסברה. ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי: "מדובר ביוזמה ברוכה. לצערי אנו נתקלים במקרים קשים של פגיעות בקרב תינוקות וילדים שהסברה והכוונה נכונה היו מונעים פגיעות בנפש. הפעילות שמובילים צוותי כלל מחלקות הילדים במרכז הרפואי מול ארגון ב'טרם' צוברות תאוצה ואני מקווה כי אירועים מסוג זה יתקיימו גם בעתיד לרווחת הקהילה אותה אנו משרתים".


תמונות נוספות ניתן לראות בקישור כאן

עבור לתוכן העמוד