‏‏ המרכז הרפואי לגליל מקדם בריאות בקהילה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המרכז הרפואי לגליל מקדם בריאות בקהילה

המרכז הרפואי לגליל מקדם בריאות בקהילה (הגדל)

במסגרת הפעילות הנרחבת למען הקהילה אירחו מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל ד"ר מסעד ברהום והמנהל הקודם פרופ' שאול שאשא, שתי קבוצות תלמידים מכתות ו' מבתי הספר מימון ובן צבי בשלומי.
התלמידים עוברים במהלך כל שנת הלימודים פעילות הקשורה בהעלאת המודעות לשמירה על אורח חיים בריא ושיאה של התוכנית הוא ביקור במרכז הרפואי לגליל המשרת בין השאר את תושבי שלומי.
מדובר בהמשך לפרויקט של אלכ"א (המכון למנהיגות וממשל מייסודו של ארגון הג'וינט) במסגרת פיתוח סגל בכיר של עובדי מדינה שבו השתתפו בין השאר ד"ר מסעד ברהום מנכ"ל המרכז הרפואי לגליל, שמעון סבח המנהל האדמיניסטרטיבי של המרכז הרפואי פורייה ושמעון עמר מנהל חטיבת פרויקטים במשרד מבקר המדינה.

בתחילת המפגש סקר ד"ר ברהום את התפתחות המרכז הרפואי ופרופ' שאשא סיפר לתלמידים על השילוב החשוב בין חינוך לרפואה.
הדיאטנית ניבין אנדראוס הרצתה בפני התלמידים על תזונה נכונה ועל פרמידת המזון. בהמשך נערכו שקילות ומדידות על ידי אחיות המרכז הרפואי ונערכה השוואה לשקילה שנערכה לילדים בראשית שנת הלימודים.

המפגש הסתיים בסיור במרכז הרפואי אותו העביר אלן המוכר כפרופ' קוז'י קוז'ו, ליצן רפואי מפרויקט "רופאי חלום" הפועל בהצלחה במרכז הרפואי.
למפגש עם תלמידי בית הספר בן צבי הצטרף ראש מועצת שלומי, גבי נעמן, שהודה להנהלת המרכז הרפואי לגליל על השותפות בקידום הפרויקט להעלאת המודעות לבריאות בקרב צעירי שלומי ועל היותו של המרכז הרפואי גוף חשוב ומרכזי המחבר בין בריאות וחינוך באזור.

ד"ר ברהום: "לאחר סיומו של פרויקט אלכ"א החלטנו להמשיך בפרויקט יחד עם פרופ' שאשא אשר נרתם לפרויקט מתוך ראייה עתידית לטובת ילדי הגליל.
נושא ההשמנה בקרב ילדים הפך למגיפה עולמית וארגוני הבריאות פועלים ללא לאות לקידום ההסברה. פרופ' שאשא ואני מלווים את ילדי בתי הספר בשלומי בתוכנית החשובה הזו ומאמינים, כי זהו שלב קריטי עבורם וקבלת החלטות נכונות לחיים בריאים כיום ישפיעו עליהם לאורך כל חייהם".

צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד