‏‏ מבצע לידה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

מבצע לידה

הואידה אבו שדיד (18) מהכפר בית ג'אן שבגליל חשה בשבת בבוקר בצירים קלים. בעלה איל החליט לא לקחת סיכון והזעיק אמבולנס פרטי מהכפר לפנות את אשתו למרכז הרפואי לגליל בנהריה. מדובר בנסיעה קצרה אך מזג האוויר הסוער הפך אותה למבצע חילוץ מסובך עם סוף טוב

"עלינו לאמבולנס והייתי רגועה כי הבנתי שיש לי מספיק זמן להגיע לביה"ח", סיפרה הואידה. "אחרי כמה מאות מטרים האמבולנס נעצר בתוך השלג שהגיע לגובה של כמעט מטר. טרקטור שפעל בסמוך החל לגרור את האמבולנס עד בית הקברות שם נתקענו דקות ארוכות בלי יכולת לזוז לכיוון היציאה מהכפר", סיפרה בהתרגשות.

בשלב זה הוזעק למקום ראש המועצה המקומית בית ג'אן ביאן קבאלן שהמשיך בסיוע רכב שטח, בפינוי האישה ההרה ובעלה למרחק של מאות מטרים נוספים. "בשלב מסוים ירדנו מהרכב וצעדנו כמה מאות מטרים בתוך השלג הקפוא עד לכניסה לכפר שם פתחו עבורנו שוטרים וחיילים את הציר עם מפלסות", סיפר הבעל.

ניידת טיפול נמרץ של מד"א המתינה לבני הזוג ועם צירים חזקים פונתה הויאדה לחדר הלידה במרכז הרפואי לגליל.
כעבור מספר שעות ילדה את בתה הבכורה במשקל 3.085 ק"ג.
שעות לאחר מכן במחלקת היולדות במרכז הרפואי ישבו בני הזוג מאושרים, משוחחים בטלפון עם קרובי משפחה שעדיין נותרו נצורים בכפר ואינם יכולים להגיע לבקר את היולדת ואת התינוקת – אולין. "שתגדל נספר לה על הדרך שבה הגיעה לאוויר העולם. זה אושר שלא ניתן לתאר", סיכמו בני הזוג.
לידה זו מצטרפת לעשרות לידות נוספות שהתרחשו בסוף השבוע החורפי ולכ-5500 לידות המתרחשות מדי שנה במרכז הרפואי לגליל בנהריה.
מנכ"ל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, הגיע לבקר את היולדת וסיפר כי המרכז נמצא בכוננות גבוהה מאז אמצע השבוע, בשל הסופה הגדולה. "נערכנו לתרחישים שונים וחדר המיון שלנו העניק טיפול לנפגעים רבים, ביניהם חמישה נפגעי היפותרמיה".

עבור לתוכן העמוד