‏‏ המרכז הרפואי לגליל המערבי: מתכוננים לסערה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

המרכז הרפואי לגליל המערבי: מתכוננים לסערה

המרכז הרפואי לגליל המערבי: מתכוננים לסערה (הגדל)

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום, הנחה את הגורמים השונים לוודא את תקינות כלל המערכות במרכז הרפואי לצורך שמירת שלומם של המטופלים, אנשי הצוות והמבקרים ולאפשר את תפקודו של המרכז הרפואי במזג האוויר הסוער.

במקביל, ערוך חדר המיון לתת מענה רפואי לנפגעים מהסופה כמו פגיעות היפותרמיה, תאונות דרכים, הצפות או כל פגיעה אחרת. המרכז הרפואי נמצא בקשר רציף עם גורמי החירום וההצלה השונים וכן עם ראשי העיריות והמועצות בגליל, על מנת לתת מענה רפואי מהיר ומקצועי בעת הצורך.

ד"ר אריה איזנמן, אחראי האגף הפנימי במלר"ד (המחלקה לרפואה דחופה-חדר מיון) במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה מסביר: "גוף האדם, אמור להגן על עצמו ולשמור על חום הגוף בעזרת מנגנונים פיזיולוגיים שונים כגון כיווץ כלי דם היקפיים וצמרמורת, אלא שמנגנונים אלה, קורסים באוכלוסיות מסוימות פגיעות במיוחד כגון קשישים ותינוקות, אצלם רגישות ווסת החום אינו אופטימאלי, וכן במצבים מסוימים כגון חשיפה ממושכת לקור (בעיקר לרוח קרה), בגדים רטובים, שהייה במים קרים (טביעה), אלכוהול, תרופות שונות ומחלות כרוניות, בעיקר אלה הפוגעות במערכת החיסון וכו".

אוכלוסיית הקשישים פגיעה במיוחד להיפותרמיה מאחר ואינה מקפידה תמיד על חימום נאות של הבית או חדרים מסוימים בו עקב קשיים פיזיים, נפשיים או כלכליים ולכן רשויות מקומיות רבות מטפלות באופן יזום, מידי חורף בנושא הן על ידי חלוקת ציוד והן בהסברה.
היפותרמיה ממושכת מסוכנת ביותר ועלולה לגרום לקריסת מערכות הגוף ובמקרים מסוימים אף למוות. בארה"ב לבדה מתים מאות אנשים מהיפותרמיה כל שנה.

"הציבור המטפל בקשישים או בתינוקות נקרא להקפיד על חימום הסביבה ומניעת חשיפתם לקור. יש לדאוג במיוחד לבודדים וחסרי בית ובמידת הצורך לערב את גורמי הרווחה.
אם וכאשר מוצאים אדם במצב היפותרמיה, יש לכסותו ולפנותו לחדר חם ולהזעיק את כוחות ההצלה על מנת לפנותו למרכז רפואי קרוב", סיכם ד"ר איזנמן.

עבור לתוכן העמוד