‏‏ כנס ארצי בנושא "לידה שקטה" התקיים במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כנס ארצי בנושא "לידה שקטה" התקיים במרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה

כנס ארצי בנושא

אחוז קטן של היולדות חווה מות עובר לפני הלידה מסיבות שנות כמו לדוגמה מומים קשים.
התופעה מתרחשת בחדרי לידה רבים בארץ ובעולם בשכיחות אחידה. המרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה אירח כנס ארצי בנושא "לידה שקטה" (לידת עובר ללא רוח חיים).

בכנס אותו ארגנו רותי רוט מפקחת האגף לבריאות האישה, שרי נהיר – בידרמן אחות אחראית חדר לידה, צילה רון רכזת תחום ההדרכה ואירית דותן מיילדת בחדר הלידה, השתתפו כ- 170 איש מכל רחבי הארץ בהם: מיילדות, עובדות סוציאליות, אחיות בריאות בקהילה, מטפלים בתחומי רפואה שונים ועוד.

את הכנס פתח מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום: "מדובר בכנס בעל חשיבות רבה. 'לידה שקטה' היא תופעה בעלת שכיחות נמוכה יחסית, אך מעסיקה רבות את צוותי הרפואה, הקידמה בתחום בדיקות ההריון מאתרת כיום גורמי סיכון רבים, דבר המונע לידת ילדים הסובלים מפגמים מולדים. אני בטוח שהחלפת דעות והעלאת הסוגיה על סדר היום מסייעת לצוותים בצבירת ידע". בהמשך נשאה דברים רונית קלמן, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי, מיילדת בהכשרתה הרפואית ששיתפה את הנוכחים בדילמות הקשורות בתחום.

הרצאת הפתיחה של ד"ר ראובן קידר מהמרכז הרפואי כרמל בחיפה, עסקה בגורמים ל"לידה שקטה".

ד"ר קידר ציין, כי השכיחות עומדת על כ-0.5 אחוז מהלידות בשנה והיא יורדת ככל שההיריון מתרחש בגיל צעיר יותר וכן, נמצאת בירידה עקבית בשל הפסקות הריון של עוברים עם מומים, טיפול ומעקב במחלות אימהיות כמו יתר לחץ דם וסוכרת.
אבחון ויילוד מוקדם במקרי אי ספיקת שלייה ועוד. במהלך הכנס הופיעו שלוש נשים שאיבדו את עובריהם והביאו בפני הנוכחים את סיפורן האישי.

"לידה שקטה" מלווה גם בלבטים הלכתיים ובפני הבאים כונס פאנל בשיתוף אנשי דת: השייח' נימר נימר מהעדה הדרוזית, השייח' סמיר עאסי, אימאם ודרשן במסגד בעכו, הרב שמעון גרליק, רב המרכז הרפואי נהריה, וד"ר סימון חורי, כומר מכפר יאסיף. את הכנס נעלה הרצאה מרתקת של לין חלמיש טנטולוגית, מומחית במצבי מוות, אבל ואובדן.


צילום:רוני אלברט

עבור לתוכן העמוד