‏‏ כינוס נוירולוגי ארצי והשקת שירות DBS
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

כינוס נוירולוגי ארצי והשקת שירות DBS

במרכז הרפואי לגליל נערך כינוס ארצי בנושא מחלת הפרקינסון והפרעות תנועה נוספות, בשילוב השקת שירות חדש וייחודי בשם DBS (גירוי מוחי עמוק).

 

כינוס נוירולוגי  2023


הכינוס נפתח בדברי ברכה מפי מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום; מ"מ דיקאן הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל, פרופ' חיים פוטרמן, ומנהל המחלקה הנוירולוגית, ד"ר סמיח בדארנה.

במהלך הכינוס יושק שירות ה-DBS - הליך כירורגי וטיפול ייחודי, המבוסס על גירוי חשמלי במוח, אשר במסגרתו מתבצעת במטופל השתלה כירורגית של אלקטרודה בתוך המוח, תוך התקנת קוצב תת-עורי המשגר אליה אותות חשמליים.
שירות זה אמור להביא להקלה ברעד של המטופלים, בעיקר חולי הפרקינסון והדיסטוניה (התכווצות בלתי רצונית של שרירים).
השירות יינתן כחלק משיתוף פעולה בין המחלקה הנוירולוגית והמחלקה הנוירוכירורגית של המרכז הרפואי.


פרופ' ברהום: "מדובר ביום חג עבור המרכז הרפואי לגליל ותושבי הצפון. אך טבעי הוא, ששירות כה חשוב זה יינתן במרכז רפואי כמו שלנו, בו נמצאות מחלקה נוירולוגית ומחלקה נוירוכירורגית מהמובילות במדינת ישראל, כמו גם יחידת צינתורי מוח הפעילה והעמוסה ביותר במדינה".
כמו כן הדגיש: "הכינוס הארצי החשוב, שנערך בשעות אלו, כולל את מיטב אנשי המקצוע במדינה בתחום פרקינסון ומחלות נוספות הקשורות בהפרעות תנועה, מה שרק מדגיש את עוצמתו של המרכז הרפואי שלנו, העובר בשנים האחרונות מהפכה בריאותית במגוון תחומים".


שירות ה-DBS נרכש בסיוע ובתמיכת עמותת ידידי המרכז הרפואי לגליל  בהובלתם של נשיאת העמותה, רעיה שטראוס בן דרור, ויו"ר העמותה, מיכאל אילוז.

 

 

כינוס נוירולוגי  2023      כינוס נוירולוגי  2023
 
 
כינוס נוירולוגי  2023
 
 
 
 

 

עבור לתוכן העמוד