‏‏ ביקורו של הנשיא יצחק הרצוג במרכז הרפואי לגליל
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ביקורו של הנשיא יצחק הרצוג במרכז הרפואי לגליל

הנשיא הרצוג ביקר ביום רביעי (17.11.21) במרכז הרפואי לגליל: "אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול"*

ביקרו של  הנשיא הרצוג 1


נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל ערכו ביקור היכרות ראשון במרכז הרפואי לגליל. מדובר בביקור הראשון שעשה הנשיא הרצוג, מאז כניסתו לתפקיד, במערכת הבריאות.

בתחילה נפגשו הנשיא ורעייתו עם מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, רעייתו ד"ר מארי נופי-ברהום, וחברי הנהלה. פרופ' ברהום סיפר לנשיא על תנופת הפיתוח והצמיחה במרכז הרפואי, שהוא ביה"ח השני בגודלו צפונית לת"א, תוך שהדגיש בפניו את האתגרים הרבים שעומדים לפתחו, וביניהם שיפוץ המחלקות הפנימיות ומתן אישור להפעלת רובוט דה-וינצ'י, שנרכש מכספי עמותת הידידים.

 

ביקרו של  הנשיא הרצוג 4


לאחר מכן נערך באודיטוריום אירוע בהשתתפות הנשיא ורעייתו, במהלכו נישאו דברים ע"י הנשיא; פרופ' ברהום; נשיאת עמותת הידידים, רעיה שטראוס-בן דרור, וראש עיריית נהריה, רונן מרלי.
הנשיא הרצוג יצא בדבריו בחריפות נגד תופעת האלימות בבתי חולים, עליה אמר, כי לא ייתכן שמקום אליו הולכים אנשים כדי לקבל טיפול מציל חיים, הופך למקום של סכנת חיים.
כמו כן שיבח את המרכז הרפואי על עבודת הקודש שהוא עושה, ואמר: "אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול. יחד עם זאת, יש כאן פערים שחייבים לסגור ואני התחייבתי לנסות לסייע".
את דברי הסיום הקדיש לפרופ' שאול שאשא ז"ל, שניהל את המרכז הרפואי במשך 20 שנה והלך לעולמו לאחרונה.
במהלך האירוע העניקו פרופ' ברהום ושטראוס-בן דרור לנשיא תעודת יקיר המרכז הרפואי לגליל, על ידידות אמיצה, דאגה והעצמת המרכז הרפואי לרווחת תושבי הגליל.
באירוע השתתפו אישי ציבור שונים מהאזור, ובהם כאמור ראש עיריית נהריה, רונן מרלי; ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי; ראש מועצה אזורית מטה אשר, משה דוידוביץ'; ראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי; יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, ויו"ר נעמת במרחב, עופרה אלקיים-כהן.

 

ביקרו של  הנשיא הרצוג 5     ביקרו של  הנשיא הרצוג 6
כמו כן השתתפו באירוע נציג חטיבת בתי חולים ממשלתיים במשרד הבריאות, ד"ר רמי שגיא, ויו"ר עמותת הידידים של ביה"ח, מיכאל אילוז. הטקס הונחה ע"י עוזרת המנהל, מיטל אשור.
הנשיא חתם את ביקורו בסיור במחלקה להדרכת הילד וביחידה לצינתורי מוח, וכמו כן נפגש עם צוות מוביל מחדר המיון.

 

ביקרו של  הנשיא הרצוג 2     ביקרו של  הנשיא הרצוג 3


פרופ' ברהום: "אני מבקש להודות לנשיא המדינה ורעייתו על ביקורם מחמם הלב. זה לא מובן מאליו שהביקור הראשון של הנשיא במערכת הבריאות, היה אצלנו, ואני רואה בכך אמירה חשובה. התרשמתי שהנשיא שם בראש סדר העדיפויות שלו את נושא הבריאות, ואני מברך אותו על כך".

 

 

ביקרו של  הנשיא הרצוג 7
עבור לתוכן העמוד