‏‏ ראומטולגיה
אדם לאדם - אדם אדם לאדם - אדם
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראומטולגיה

היחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי לגליל עוסקת באבחון ובטיפול בכלל המחלות הראומטולוגיות.  מחלות ראומטולוגיות הן מחלות בהן קיימת מעורבות של מפרקים ורקמות הסמוכות להם, כגון גידים, רצועות ושרירים.
מחלות אלו מגוונות מאוד, וכוללות בין השאר מחלות דלקתיות מערכתיות כדוגמת מחלת מפרקים שגרונית
 (RA) ומחלת הזאבת (לופוס), מחלות הנגרמות מבלאי ושחיקה כדוגמת אוסטאוארטריטיס ומחלות רבות נוספות.

בראש היחידה עומד ד"ר זיו פז. ד"ר פז, סיים בהצטיינות את לימודי הרפואה בהדסה עין כרם, האוניברסיטה העברית בירושלים. בסיום לימודיו ד"ר פז החל את התמחותו בפנימית במרכז הרפואי שיבא תל השומר.

במהלך התמחותו יצא לתקופת מחקר באוניברסיטת Harvard  , בוסטון ארצות הברית. במהלך שהותו
ב-Harvard סיים את התמחותו בפנימית והשלים תת התמחות בראומטולוגיה.

מעבר למתן מענה אבחנתי וטיפולי לכלל המחלות הראומטולוגיות, ד"ר פז מוביל צוות רב תחומי במרפאות ייעודיות למחלת הזאבת (LUPUS) ומעקב טרום הריון והריון של חולות עם מחלות ריאומטולוגיות.

במסגרת מרפאות החוץ של המרכז הרפואי לגליל היחידה החדשה משרתת אוכלוסייה רחבה של מטופלים, בעיקר מצפון הארץ, אך מקבלת בברכה מטופלים מאזורים נוספים,  מטופלים המופנים מצה"ל, ומכלל קופות החולים.

בנוסף היחידה מעניקה ייעוץ ראומטולוגי לכל יחידות ומחלקות המרכז הרפואי וכוללת אשפוז יום בו ניתנים טיפולים חדשניים על ידי צוות מסור וייעודי.

היחידה מסונפת לפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל.

 פרט לד"ר פז כולל צוות היחידה גם את ד"ר מוחמד נפאע, רופא בכיר בתחום. המרפאה פועלת בימים ראשון עד חמישי בין השעות 08:00 – 15:00 בקומה השנייה של מבנה מרפאות החוץ וניתן לקבוע מועד דרך משרדי
זימון תורים:

טלפון 04-9107414, פקס - 04-9107464.

עבור לתוכן העמוד