המרכז הרפואי לגליל הציג במהלך שנת 2019 שיפור ניכר במניעת שיעור הזיהומים הנרכשים במרכז הרפואי ובזיהומים הנגרמים מחיידקים העמידים לאנטיביוטיקה. כך עולה מדוח שפורסם ביום רביעי שעבר ע"י המרכז הארצי למניעת זיהומים במשרד הבריאות.

הציון הסופי נקבע על פי 28 מדדים ב-7 קטגוריות שונות: תשתית ארגונית ומקצועית, ניטור והדרכות היגיינת ידיים וניקיון, תשתיות תומכות מניעת זיהומים, תהליכי טיפול בדגימות מיקרוביולוגיות, ניהול אנטיביוטיקה, ניטור ותוצאות זיהומים וכן חיסוני עובדים.יצוין כי המרכז הרפואי לגליל החל להשתתף בשנת 2017 במיזם הארצי "מגן חיים" של הקרן למיזמים לאומיים ומשרד הבריאות, יחד עם המרכז הרפואי שיבא תל השומר בת"א, במטרה להפחית בשיעור של עשרות אחוזים את שיעור הזיהומים בבתי החולים. הפרויקט יצא לדרך כדי לשנות את המציאות העגומה, לפיה מדי שנה מתו עד אז בבתי החולים בישראל כ-5,000 אנשים כתוצאה מזיהומים הנרכשים בבתי החולים. מאז תחילת השתתפותו במיזם, רשם המרכז הרפואי ירידה של עשרות אחוזים בשיעור הזיהומים.

את פרויקט "מגן חיים" ליוותה עמותת הידידים של המרכז הרפואי, בהובלת נשיאת העמותה, רעיה שטראוס-בן דרור, שהינה תורמת עיקרית לפרויקט.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "הנתונים לשנת 2019 אינם מפתיעים אותי, מכיוון שהמרכז הרפואי חרט על דגלו בשנים האחרונות את הורדת שיעור הזיהומים בעשרות אחוזים. אני מבקש להודות למנהלת היחידה למניעת זיהומים, ד"ר יעל זיו, המובילה למצוינות, ולצוות היחידה כולו. כמו כן, אני מודה לכלל 2,700 העובדות והעובדים, מכיוון שגם להם יש חלק בהורדת שיעור הזיהומים ברחבי המרכז הרפואי".

 צילום ארכיון: RITVO PHOTOGRAPHY