אב ובנו, תושבי האזור, עברו את אותה הפציעה בברך, נותחו אחד אחרי השני במרכז הרפואי לגליל, אושפזו באותו החדר ושוחררו יחד.

מה הסיכוי שאב ובנו ייפצעו בדיוק באותו המקום בגופם, יעברו ניתוח אחד אחרי השני, באותו מרכז רפואי, ויאושפזו באותו החדר? זה בדיוק מה שקרה לאייל פררו, בן 44, ולבנו אורי, בן 15, תושבי כפר ורדים, שקרעו את הרצועה הצולבת הקדמית בברך ימין והזדקקו לניתוח זהה.הכל החל כאשר אייל נפצע במהלך משחק ספורטיבי שערך עם ילדיו. במשך תקופה ארוכה הוא נשאר עם הפציעה, וכאשר היא החמירה, הבין שאסור לו להזניח אותה ושעליו להיבדק ואולי גם לעבור הליך כירורגי. בינתיים, חודשים ספורים לאחר הפציעה של אייל, נפגע גם בנו אורי, בדיוק באותה הצורה ובאותו המקום בגוף, במהלך משחק כדורסל.

בצירוף מקרים נדיר, עברו השניים לפני כשבועיים, במרכז הרפואי לגליל, ניתוח לשיקום הרצועה הקדמית הצולבת. הניתוחים נערכו באותו היום, אחד אחרי השני, כאשר בתחילה היה זה אורי הבן שנכנס לחדר הניתוח, ואחר כך אביו. לאחר מכן היו שניהם יחד בחדר ההתאוששות, ואף אושפזו באותו החדר במחלקה האורתופדית. הם גם שוחררו יחד והולכים לטיפולי פיזיותרפיה משותפים.

"בתחילה ליוויתי את אורי לניתוח כהורה, יחד עם אשתי כרמית, ומיד אחר כך עליתי למחלקה, כדי שיכינו גם אותי לניתוח. זו היתה תחושה מאוד מוזרה ומיוחדת, להיות גם הורה מלווה וגם לעבור ניתוח, כאשר שנינו מאושפזים באותו החדר", מספר האב אייל.

את השניים ניתח מנהל היחידה לארתרוסקופיה אורתופדית, ד"ר אינאל בטחיש, שמספר: "אני לא זוכר מקרה בו אב ובנו עברו ניתוח כמעט יחד, היו יחד בהתאוששות, אושפזו באותו החדר ולאחר מכן שוחררו יחד. שניהם עברו בדיקת MRI, ממנה עלה כי הם סובלים מפציעה זהה: קרע ברצועה הצולבת הקדמית. הניתוח של כל אחד מהם נמשך כשעה וחצי, וכעבור אשפוז של ימים ספורים, הם שוחררו לביתם".

את החוויה מסכמת כרמית פררו, אשתו של אייל ואמו של אורי: "זו היתה תחושה מלחיצה, כאשר בני היה בחדר הניתוח ובעלי היה אמור להיות בדרך לשם. זה לא היה פשוט להתנהל בין שניהם, וכמובן שתקופת ההחלמה שלהם מחייבת אותי לעזור בכל מה שאפשר גם לאייל וגם לאורי.

אני מודה להנהלת המרכז הרפואי ולעומד בראשו, ד"ר מסעד ברהום, על כך שאיפשרו לאייל ולאורי להתאשפז באותה המחלקה, מה שהקל עלינו מאוד".

כיתוב:

מחזיקים ידיים בחדר ההתאוששות. אייל ואורי פררו עם הרעיה/האם כרמית ועם הרופא המנתח ד"ר אינאל בטחיש (משמאל) והרופא המתמחה ד"ר ואסים משיעל.
צילום: רוני אלברט