כנס חגיגי לסיכום שנת הפעילות למען הקהילה, נערך במרכז לחינוך לבריאות ע"ש אנגל שבמרכז הרפואי לגליל, ע"י מתנדבי ארגון י.ע.ל (יד עזר לחולה). פרט למתנדבים ובני משפחותיהם, נערך האירוע במעמד סגן מנהל המרכז הרפואי, ד"ר צבי שלג, המנהלת האדמניסטרטיבית, רותי יפרח, ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, מנכ"לית עמותת הידידים של המרכז, ג'ודי יודה, ויו"ר י.ע.ל במרכז הרפואי, יפה אורי.

בדברי הפתיחה שנשא אמר ד"ר שלג, כי המתנדבים, אותם הוא פוגש מדי יום במחלקות השונות, בחדר הניתוח וברחבי המרכז הרפואי, באים עם המון אהבה ומסירות, תוך שהינם מהווים מודל ודוגמה לנתינה למען הקהילה. כמו כן בירך ד"ר שלג את המתנדבים בשמו של מנהל המרכז, ד"ר מסעד ברהום, שנבצר ממנו להגיע לאירוע.ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, העלה על נס את שיתוף הפעולה בין הרשות המקומית והמרכז הרפואי, תוך שהוסיף כי בשנים הקרובות יתרחב המרכז משמעותית. "יש לכם מרכז רפואי ברמה הגבוהה ביותר, עם מחלקות ויחידות מהטובות והאיכותיות ביותר במדינה. המרכז הרפואי לגליל הוא נכס עבור העיר נהריה ותושביה", הוא אמר.

במהלך הכנס הוענקו ע"י ד"ר שלג, יודה ואורי תעודות הוקרה למתנדבים ותיקים, על תרומה של 10, 15, 20 ו-30 שנות התנדבות רצופות. המתנדבים הוותיקים ביותר שקיבלו תעודות הוקרה הם חדווה סופר, ורדה סוויטי ועופרה טלבי, עם 30 שנות התנדבות, וכן יוסף חסון ומאשה בורדין, עם 20 שנים. כמו כן נערכה פרידה מארבע מתנדבות ותיקות, סימה פנחס, תלמה אפורי, רחל גרשוני ומרים קליין, שסיימו את פעילותן רבת השנים בארגון.

כמיטב המסורת, בתום הכנס אושרו כל המאזנים, בעלי התפקידים והדוח המילולי שמועבר לרשם העמותות. כל העודפים הכספיים, בסך 250 אלף שקלים, אותם צבר הארגון בשנת הפעילות, באמצעות הפעלת קפיטריות ברחבי המרכז, הועברו לעמותת הידידים, והם כולם קודש לרווחת המטופלים.

בחלק האמנותי הופיע ההרכב "אחי ישראלי" של בית הספר למוסיקה, מיסודו ובניהולו של חנן עבדה.
יו"ר י.ע.ל במרכז הרפואי, יפה אורי: "מדובר בפעילות התנדבותית ענפה ומבורכת של כ-320 מתנדבות ומתנדבים מסורים, מכל יישובי האזור. אין היום תחום ברחבי המרכז הרפואי אשר המתנדבים שלנו אינם נוטלים בו חלק בעשייה היומיומית. מתנדבי י.ע.ל משתלבים במחלקות, מכונים, מעבדות, מרחב חינוכי אפיק, חדר המיון, מרפאות החוץ ופרויקטים מיוחדים ושונים. לצד התנדבותם, הם נהנים במהלך השנה מאירועי גיבוש ומפגשים חברתיים".

צילום:רוני אלברט