ד"ר סרגיי אבזגאוז, העומד בראש השירות לנוירוכירורגיית ילדים במרכז הרפואי לגליל, השתתף בכנס השנתי של האיגוד העולמי לנוירוכירורגיית ילדים, שנערך בעיר ברמינגהאם באנגליה.

ד"ר אבזגאוז הצטרף לפני כ-3 שנים לצוות רופאי המחלקה הנוירוכירורגית וייסד את השירות לנוירוכירורגיית ילדים, שבראשו הוא עומד מאז. ד"ר אבזגאוז, שעשה את התמחותו בעיר סנט פטרסבורג ברוסיה, ובהמשך במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, ביצע לאחרונה השתלמות עמיתים במרכז מוביל בנוירוכירורגיית ילדים בעיר סיאטל שבארה"ב, שם נחשף במיוחד לניתוחים אנדוסקופיים של המוח ולניתוחים העוסקים בכריתת גידול בגזע המוח בילדים. עם שובו ארצה, המשיך ד"ר אבזגאוז להתמקצע בתחום זה, ולאחרונה השתתף בכנס השנתי באנגליה.במהלך הכנס הציג ד"ר אבזגאוז בפני מאות המשתתפים את ניסיונו בניתוחים להסרת גידולים של גזע המוח בילדים. יצוין כי ד"ר אבזגאוז היה אחד משני רופאים ישראלים בלבד, שנטלו חלק בכנס.

בכנס היוקרתי, שהתפרס על פני 5 ימים, השתתפו צוותים רפואיים וסיעודיים מכל רחבי העולם בתחום נוירוכירורגיית ילדים. מטרת הכנס היתה קידום המחקר בנושא נוירוכירורגיית ילדים, לצד אינטרקציה וסיעור מוחות בין בכירי הרופאים בעולם בתחום זה.

ד"ר אבזגאוז: "חשתי כבוד רב לייצג את המרכז הרפואי לגליל בכנס החשוב והיוקרתי. במהלך הכנס נפגשתי עם נוירוכירורגים ממדינות רבות בעולם, ובהן מדינות שלא נמצאות בקשרים הדוקים עם ישראל, כמו מצרים, אלג'יר וטורקיה".