צוות המרכז הרפואי לגליל, מציין  כמדי שנה  את "היום הבינלאומי ללא עישון" ב-31.5.18. במרכז הרפואי נלחמים בתופעת העישון מזה שנים ובין השאר הוכשרו סדרני עישון, שתפקידם לאכוף את החוק ולמנוע את העישון במבני המרכז הרפואי. הסדרנים מבצעים סיורים ואף רושמים קנסות כספיים למפרים את החוק.

 

ארגון הבריאות הבינלאומי קובע, כי השימוש בטבק הינו הגורם העיקרי למוות בעולם. יותר מחמישה מיליון בני אדם ימותו השנה מהתקפי לב, שבץ, סרטן ומחלות ריאה או מחלות אחרות הנלוות לנזקי העישון. בכל מבני המרכז הרפואי מוצב שילוט בדבר החוק האוסר עישון במקומות ציבוריים והקנס, שעלול לקבל כל עובד, מטופל, מבקר המפר חוק זה ופוגע בזכותם של הסובבים אותו לשהות בסביבה נטולת עשן סיגריות מזיק.

 

הנהלת המרכז הרפואי מעבירה באופן עקבי מידע לכלל העובדים ולציבור על מנת להגביר את המודעות לנזקי העישון. כמו כן, חל איסור מוחלט לממכר סיגריות בין כותלי המרכז הרפואי וכל מוצר טבק מכל סוג שהוא, דבר המעיד על נחישות הנהלת המרכז הרפואי למנוע עישון בשטחו כחלק מהדאגה לבריאות הציבור.

 
הנהלת המרכז הרפואי מודה לכלל באי המרכז הרפואי על שיתוף הפעולה לרווחת ולבריאות כולנו, כי החיים ללא עישון - יפים יותר ובריאים יותר.

צילום:רוני אלברט