פינת קריאה לרווחת המטופלים ובני משפחתם נפתחה לאחרונה במחלקה הנוירולוגית. הרעיון להקמת הפינה הינה פרי יוזמתה של מורן מאירי, עובדת סוציאלית במחלקה מתוך כוונה לענות על צרכי המטופל בעת האשפוז. פינת הקריאה מכילה מגוון ספרים בשפות שונות ובז'אנרים שונים. כלל הספרים אשר נתרמו למחלקה על ידי הקהילה.

מאירי: "העיסוק בקריאה גורם להנאה, תורם לרוגע, מפחית מתחים, חרדות ולחצים ומאפשר ''התנתקות'' ומקל על חוויית האשפוז של המטופל וכן מסייע לבני משפחתו הסועדים אותו. מבחינה מקצועית ניתן לציין עוד כי קריאת ספרים מהווה גירוי מנטלי, משפרת את הזיכרון ומאמנת את המוח".

מטופלי המחלקה הגיבו בחיוב רב להצבת הפינה וציינו כי מסייעת להם רבות להעביר את זמן אשפוזם. במחלקה ציינו כי ישמחו לקבל תרומות ספרים נוספות על מנת להעשיר את פינת הספרים הקיימת בספרים ובשפות שונות לרווחת המאושפזים. מנהלת המחלקה פרופ' בלה גרוס והאח האחראי, יהודה מלכה ברכו על היוזמה שנועדה למלא בתוכן את שהיית המטופלים לצד הטיפול הרפואי אותו הם עוברים.

במקביל לפתיחת פינת הספרים מופץ לבאי המחלקה דף מידע על שירותים וזכויות החולה ונועד להוות עבורם עזר רב בעת שהייתם באשפוז. דף מידע זה מונגש בכמה שפות ומחולק בכלל המחלקות בהתאם לצרכי המטופלים ובני משפחתם.

פינה
זו מצטרפת למיזם שהוקם לאחרונה על ידי צוות המרחב החינוכי אפיק במסגרת פרויקט "ספרים קח ותן" הפועל בסמוך לחדרי הניתוח, במרפאות החוץ וביחידה להתפתחות הילד והמשפחה. הקהילה מוזמנת לתרום ספרים להעשרת הקיים בפינות המוצבות ברחבי המרכז הרפואי לגליל.

צילום:רוני אלברט