ד״ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל, משתתף כעת בדיון של ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת: ד״ר ברהום: ״ממשלת ישראל חייבת לשמור על הפריפריה.

לתושבי הגליל מגיעים שירותי רפואה טובים בדיוק כמו אלו שניתנים לתושבי מרכז הארץ.כבר היום חסרות באופן מיידי 400 מיטות אשפוז במרכז הרפואי לגליל, על מנת להגיע לממוצע בישראל לאלף נפש״.


ד״ר נמרוד רחמימוב, מנהל מחלקה אורטופדית ב׳ במרכז הרפואי לגליל ויו״ר ארגון רופאי המדינה, תיאר בדיון את מצוקת הרופאים בצפון: ״יש מחלקות שפועלות בעומס כמעט כפול מהתקינה, חולים מורכבים במספר אתרים.

בגלל העומס הרופאים והאחיות צריכים לרוץ ממקום למקום. יש רופאים שרוצים לעבוד בגליל והתקבלו אבל אינם מועסקים בשל מחסור בתקינה״.לפני זמן קצר הסתיימה בכנסת, ישיבה של ועדת הכספים בה נדון נושא הטיפול בפצועים הסורים במרכז הרפואי לגליל ואי החזר החובות בגין הטיפול למרכז הרפואי לגליל, חובות הנאמדים בכ- 300 מיליוני שקלים.


ד״ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי: ״ היום התגלה בכנסת, איך בארבע השנים האחרונות המרכז הרפואי לגליל נמצא בחוד החזית של המבצע ההומניטרי, עליו החליטה ממשלת ישראל לטיפול בפצועי מלחמת האזרחים בסוריה, והמדינה לא מתגמלת אותנו. מצב זה יוצר גירעון ומעמסה אדירה על פעילות המרכז הרפואי ומאיים על יכולתנו להמשיך ולספק שירותי בריאות ברמה גבוהה לתושבי הגליל.התרגשתי לראות מפגן תמיכה של עשרות ראשי רשויות מהגליל יהודים וערבים וחברי כנסת מכלל סיעות הבית שבאו לצעוק את צעקתם של תושבי הפריפריה. אני מודה ליו״ר הוועדה, ח״כ משה גפני וכלל חברי הכנסת על הסיוע בקיומו של דיון חשוב זה״.ועדת הכספים
צילום: אמיר ירחי